Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany tylko do 26 kwietnia

Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8 roku życia został przedłużony na okres zamknięcia placówek oświatowych, jednak nie dłużej niż do 26 kwietnia.

Koronawirus. Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany tylko do 26 kwietniaŹródło: Materiały prasowe, fot: ZUS
d34767z
d34767z

Koronawirus. Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany tylko do 26 kwietnia

Rozporządzenie na podstawie przepisów Rady Ministrów z 10 kwietnia 2020 r. określa okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Przedstawiony wówczas termin został wówczas wydłużony do 26 kwietnia 2020 roku.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Jeśli rodzic zatrudniony na umowę o prace lub umowę zlecenie zostaje w domu z dzieckiem z powodu zamknięcia przedszkola, występuje o zasiłek opiekuńczy bezpośrednio do zatrudniającego go pracodawcy. Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą muszą natomiast złożyć stosowny wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W przypadku właścicieli małych firm wniosek o zasiłek opiekuńczy należy wysłać bezpośrednio do ZUS zarówno za siebie samego i swoich pracowników.

d34767z

Koronawirus. Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany tylko do 26 kwietnia

Przypomnijmy, że otwarcie szkół i przedszkoli ma nastąpić na trzecim etapie wdrażanego powoli planu "odmrażania gospodarki". Zasiłek opiekuńczy przysługuje osobom objętym ubezpieczeniem chorobowym, zarówno obowiązkowo, jak również wtedy gdy osoby prowadzące działalność gospodarczę składkę na chorobowe odprowadzają za siebie dobrowolnie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d34767z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34767z