Trwa ładowanie...
d4lh8vc

Kościuszko dokapitalizuje Polskie Jadło pakietem 2,4 mln akcji spółki

15.02. Warszawa (PAP) - Jan Kościuszko, prezes i główny właściciel Polskiego Jadła, dokapitalizuje spółkę, przekazując pakiet 2,4 mln akcji o wartości rynkowej 7,2 mln zł tytułem...

d4lh8vc
d4lh8vc

15.02. Warszawa (PAP) - Jan Kościuszko, prezes i główny właściciel Polskiego Jadła, dokapitalizuje spółkę, przekazując pakiet 2,4 mln akcji o wartości rynkowej 7,2 mln zł tytułem darowizny - podało Polskie Jadło w komunikacie prasowym.

"Zarząd spółki Polskie Jadło informuje, iż w dniu 10 lutego br. prezes zarządu Jan Kościuszko złożył deklarację w formie oświadczenia skierowanego do Rady Nadzorczej dotyczącą dokapitalizowania spółki na zasadzie przekazania pakietu akcji o wartości rynkowej 7 200 000 PLN na dzień 10 lutego tytułem darowizny" - napisano w komunikacie.

Kościuszko przekaże pakiet 2.400.000 akcji imiennych uprzywilejowanych z serii A, pozostawiając sobie pakiet kontrolny akcji.

Spółka podała, że darowane akcje zgodnie z projektem umowy darowizny będą mogły być wykorzystane przez spółkę w celu zabezpieczenia ewentualnie wyemitowanych obligacji bądź sprzedaży akcji w ramach inwestorów instytucjonalnych.

d4lh8vc

"Środki tak pozyskane spółka będzie mogła przeznaczyć na dokończenie rozpoczętych inwestycji, rozwój systemu sprzedaży dań gotowych, w tym produktów mącznych oraz zasilenie środków obrotowych firmy" - napisano.

"Moja decyzja o wsparciu spółki w formie przekazanego majątku przy jednoczesnym pozostawieniu kontrolnego pakietu akcji podyktowana jest zarówno dobrem firmy, jak również jej akcjonariuszy. Zmniejszenie przychodów spółki w 2009 roku będące wynikiem ogólnej sytuacji makroekonomicznej, a co za tym idzie - wyjątkowo złej koniunktury w branży gastronomicznej, spowodowało konieczność dokapitalizowania firmy. Mogliśmy tego dokonać emitując akcje lub w sposób, na który się zdecydowałem wierząc głęboko zarówno w potencjał firmy, jak i dobre perspektywy spółki w najbliższych latach" - powiedział cytowany w komunikacie Jan Kościuszko, prezes Polskiego Jadła. (PAP)

pel/ gor/

d4lh8vc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lh8vc