Trwa ładowanie...
d3mg6jj

Kraków Airport: znacznie ponad 3 mln pasażerów w tym roku

Lotnisko Kraków Airport w tym roku znacznie przekroczy 3 mln odprawionych pasażerów - prognozuje prezes portu Jan Pamuła. W lipcu lotnisko obsłużyło blisko 375,5 tys. osób, co jest najlepszym miesięcznym wynikiem w jego historii.

d3mg6jj
d3mg6jj

Wynik tegorocznego lipca jest o 19 proc. lepszy niż rok wcześniej. Jest to także najlepszy wynik w historii krakowskiego lotniska i szósty miesięczny rekord w tym roku. Od początku roku port obsłużył prawie 1,983 mln pasażerów, o 18 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

- Po siedmiu miesiącach zbliżamy się do liczby dwóch milionów odprawionych osób. Mimo upadku OLT Express i spodziewanego w związku z tym nieco mniejszego ruchu w segmencie lotów krajowych w tym roku znacznie przekroczymy liczbę 3 mln obsłużonych pasażerów - ocenił Pamuła.

Kraków Airport jest drugim co do wielkości - po warszawskim - portem lotniczym w Polsce. W obecnym sezonie letnim oferuje połączenia regularne i czarterowe do prawie 90 portów w 28 krajach i współpracuje z 19 liniami lotniczymi - 10 tradycyjnymi i 9 niskokosztowymi. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób.

d3mg6jj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mg6jj