Trwa ładowanie...
d26vpud

Krakowska Nokia zatrudnia na potęgę. Chce w tym roku przyjąć jeszcze 100 specjalistów

Krakowskie centrum technologiczne fińskiego giganta już w tym roku przyjęło 100 specjalistów. Ale zapotrzebowanie jest większe i Nokia chce zatrudnić kolejnych 100 osób. Będą pracować nad sieciami bezprzewodowymi LTE i 5G.
Share
Obecnie w krakowskim centrum pracuje 750 osób.
Obecnie w krakowskim centrum pracuje 750 osób.Źródło: flickr.com, Fot: Kārlis Dambrāns
d26vpud

Obecnie w krakowskim centrum pracuje 750 osób. Na ten rok Nokia planuje łącznie stworzenie 200 nowych etatów. - Ok. 100 specjalistów już zostało zatrudnionych - poinformował PAP Krzysztof Persona, szef centrum w Krakowie.

Tamtejszy oddział działa od 7 lat - wtedy to Nokia przejęła od Motoroli dział zajmujący się sieciami bezprzewodowymi. Teraz w centrum badawczo-rozwojowym prowadzi się przede wszystkim prace nad bezprzewodowymi sieciami mobilnymi.

Kultowy "Banan" powraca! Nokia szokuje na MWC. Zobacz wideo:

Nokia zamierza zatrudniać nie tylko wysoko wykwalifikowanych specjalistów, ale również studentów i absolwentów uczelni technicznych. Dlatego w dwóch takich uczelniach w Krakowie pomogła stworzyć laboratoria LTE. Teraz chce stworzyć podobny ośrodek we współpracy ze stołeczną Wojskową Akademią Techniczną informuje PAP.

W całym kraju Nokia zatrudnia ok. 6 tysięcy pracowników. Poza Krakowem, ma również swoje centra w Warszawie, Wrocławiu i Bydgoszczy.

Czytaj też: GPW usuwa Hawe z listy spółek giełdowych. Akcje od czerwca wykluczone z obrotu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26vpud

Podziel się opinią

Share
d26vpud
d26vpud