Trwa ładowanie...
dpbb9vb

Krauze wyprzedaje majątek i inwestuje w poszukiwania ropy

Po aferze z przeciekiem o akcji CBA w
Ministerstwie Rolnictwa Ryszard Krauze wyprzedaje swój majątek w
kraju, a pieniądze inwestuje w poszukiwania kazachskiej ropy - twierdzi "Rzeczpospolita".

Share
dpbb9vb
Ryszard Krauze (fot. PAP / Radek Pietruszka)
Źródło: Ryszard Krauze (fot. PAP / Radek Pietruszka)

Po aferze z przeciekiem o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa Ryszard Krauze wyprzedaje swój majątek w kraju, a pieniądze inwestuje w poszukiwania kazachskiej ropy - twierdzi "Rzeczpospolita".

Biznesmen jest bliski sprzedaży Polnordu. Rozmowy w tej sprawie z Pirelli Pekao RE są w końcowej fazie, dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita", która podaje, że Prokom Investments za ponad 51% akcji dewelopera może dostać 650 mln zł.

|

dpbb9vb

Jak pisze gazeta, należący do Krauzego fundusz za oddanie kontroli nad Polnordem dostałby o prawie 40% więcej, niż wynikałoby to z wyceny giełdowej spółki. Polnord jest jednym z największych polskich deweloperów. Dziś giełda wycenia go na 825 mln zł., ale od początku roku jego wartość spadła już o ponad 67%.

Według "Rzeczpospolitej", wyprzedając majątek w kraju Krauze może stawiać wszystko na jedną kartę - spółkę Petrolinvest szukającą ropy w Kazachstanie. Ale inwestycja pochłania ogromne pieniądze. Wykonanie jednego odwiertu kosztuje od 20 do 120 mln dolarów. By znaleźć złoża, trzeba wiercić kilkanaście razy.

dpbb9vb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpbb9vb
dpbb9vb