Trwa ładowanie...
d1xn10t
d1xn10t

Kredyt Inkaso chce w nowym roku obrotowym zainwestować w portfele wierzytelności 100 mln zł

20.06. Warszawa (PAP) - Kredyt Inkaso planuje 100 mln zł inwestycji w portfele wierzytelności w nowym roku obrotowym, który rozpoczął się 1 kwietnia 2013 roku. Spółka chce jeszcze...
Share
d1xn10t

20.06. Warszawa (PAP) - Kredyt Inkaso planuje 100 mln zł inwestycji w portfele wierzytelności w nowym roku obrotowym, który rozpoczął się 1 kwietnia 2013 roku. Spółka chce jeszcze w tym roku wejść na rynek rosyjski.

"W bieżącym roku obrotowym planujemy wydać na portfele wierzytelności około 100 mln zł. Po 30 proc. tej kwoty chcemy zainwestować w Polsce, Rumunii i w Rosji" - powiedział na czwartkowej konferencji prezes Paweł Szewczyk.

Kredyt Inkaso chce wejść na rynek rosyjski jeszcze w tym roku kalendarzowym. Zdaniem spółki wartość rynku zakupu portfeli w Rosji jest obecnie dwukrotnie wyższa od rynku polskiego, jest on też na wcześniejszym etapie rozwoju przez co ceny portfeli są znacząco niższe.

d1xn10t

"Jesteśmy po bardzo konkretnych rozmowach dotyczących możliwości wejścia do Rosji. Jeżeli rynek okaże się bardzo atrakcyjny, a nie będziemy mieli wystarczających środków, możemy współfinansować zakupy portfeli z partnerem" - powiedział prezes.

Dodał, że m.in. w związku z wejściem do Rosji oraz poprawą porównywalności, spółka zmieni od nowego roku obrotowego sposób prezentacji wyników finansowych. Szczegóły tej zmiany mają zostać przedstawione niebawem.

W Bułgarii i Rumunii poza zakupem portfeli, spółka chce w roku obrotowym 2013/2014 uruchomić na tych rynkach obsługę windykacyjną na zlecenie.

Kredyt Inkaso nadal postrzega rynek polski jako bardzo konkurencyjny, a ceny portfeli jako wysokie.

d1xn10t

"Na rynku polskim nadal widoczna jest duża liczba mniejszych podmiotów z branży, które chcą kupować, a banki dzielą sprzedawane pakiety na mniejsze partie, co zwiększa konkurencyjność. Ceny nie rosną, ale ustabilizowały się na wysokim poziomie w stosunku do ich jakości" - powiedział Szewczyk.

Przedstawiciele Kredyt Inkaso podali, że na ten rok plany spółki na rynku polskim obejmują uruchomienie pożyczek gotówkowych oraz osiągnięcie istotnego udziału w rynku usług windykacji prawnej na zlecenie.

W nowym roku obrotowym spółka chce również zakończyć budowę zespołu windykacji terenowej. Liczba agentów ma wzrosnąć do 100 osób z 20 obecnie.

Kredyt Inkaso to firma windykacyjna, inwestująca w portfele wierzytelności. Spółka działa obecnie na rynku polskim, a od ubiegłego roku jest obecna również w Rumunii i Bułgarii.

d1xn10t

W środę wieczorem spółka podała wyniki za rok obrotowy zakończony 31 marca 2013 roku.

W roku 2012/2013 spółka wygenerowała 19,4 mln zł zysku netto i 110,4 mln zł przychodów. Rok wcześniej było to odpowiednio 18,7 oraz 63,4 mln zł.

Na koniec roku obrotowego 2012/2013 wartość nominalna portfela spółki wyniosła 3,3 mld zł. Przedstawiciele spółki podali ma konferencji, że postępowania ugodowe stanowią około 30 proc. wartości portfela.

W pierwszym kwartale nowego roku obrotowego, w związku z nadchodzącymi zmianami regulacji tzw. e-sądów, spółka zamierza skierować na drogę sądową 60 tys. spraw. (PAP)

kuc/ asa/

d1xn10t

Podziel się opinią

Share
d1xn10t
d1xn10t