Trwa ładowanie...
dw71wyk

Kredytowa mapa Polski - ściana wschodnia daje przykład

Najlepiej kredyty spłacają mieszkańcy ściany wschodniej - wynika z analizy Biura Informacji Kredytowej (BIK), które sporządziło kredytową mapę Polski - informuje "Puls Biznesu".
Share
Kredytowa mapa Polski - ściana wschodnia daje przykład
Źródło: Fotolia, Fot: styleuneed
dw71wyk

BIK przyporządkowało dłużników według adresów z dowodów osobistych do poszczególnych powiatów, biorąc pod lupę kredyty konsumpcyjne, które w rok od zaciągnięcia miały ponad 90 dni opóźnienia w spłacie.

Okazało się, że listę województw o najniższym wskaźniku opóźnionych kredytów otwierają te ze ściany wschodniej: podkarpackie, lubelskie, małopolskie, podlaskie i świętokrzyskie.

Dane BIK potwierdzają nasze badania w 11 regionach - mówi Wojciech Werochowski z PKO BP. Wnioski są takie, że istotnym czynnikiem w procesie udzielania kredytu jest znajomość klienta - dodaje.

Jak wyjaśnia, im mniejsza miejscowość, tym łatwiej nawiązać bliską relacje, a takich miejsc na ścianie wschodniej jest dużo. Klient jest lepiej znany bankowi i częściej wraca po kredyt - wskazuje Werochowski.

Z analizy BIK wynika, że najgorzej ze spłatą kredytów radzą sobie mieszkańcy województw: dolnośląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego.

dw71wyk

Podziel się opinią

Share
dw71wyk
dw71wyk