Trwa ładowanie...
d1wlby0
krus
26-06-2007 10:40

"KRUS nie zostanie zlikwidowany"

Minister rolnictwa obiecał, że fundusz składkowy KRUS nie zostanie zlikwidowany. Andrzej Lepper dodał, że ma w tej kwestii także gwarancję koalicjantów z Prawa i Sprawiedliwości. Według wicepremiera, ten fundusz jest tworzony nie z budżetu, ale wyłącznie z rolniczych składek. Lepper przypomniał, że są z niego wypłacane rolnikom wszystkie świadczenia oprócz rent.

d1wlby0
d1wlby0

Szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi spotkał się z Krajowym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Rozmawiano na temat aktualnej sytuacji w rolnictwie. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu szef Samoobrony przyznał, że jest zgoda co do tego, iż powinny być różne składki na KRUS w zależności od tego, jak dużo ziemi ma dany rolnik. Zastrzegł jednak, że postulat, by rolnicy płacili podatek dochodowy, jest na razie nierealny. Wicepremier Lepper wyjaśnił, że rolnicy zarabiają tyle, ile odbiorcy chcą im zapłacić, natomiast za - na przyklad maszyny - muszą płacić tyle, ile żąda producent. Dlatego rolnicy często zarabiają poniżej kosztów produkcji.

Z kolei prezes Kółek Rolniczych, Władysław Serafin, powiedział, że środowisko rolnicze jest gotowe, by rozmawiać o reformie KRUS-u. Zastrzegł jednak, że nie ma zgody na zmianę zasady samorządności funduszu, który jest kierowany społecznie.

d1wlby0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wlby0