Trwa ładowanie...
d4km4mz

Kryzys finansowy tematem spotkanie papieża z Merkel

Aktualny kryzys finansowy w Europie i rola Niemiec w jego przezwyciężeniu był jednym z głównych tematów czwartkowego spotkania Benedykta XVI z niemiecką kanclerz Angela Merkel w Berlinie. Jak powiedziała Merkel, "Europa bardzo interesuje papieża".

Share
d4km4mz

Benedykt XVI rozpoczął w czwartek czterodniową oficjalną wizytę w Niemczech. Przed spotkaniem z niemiecką kanclerz, rozmawiał z prezydentem Niemiec Christianem Wulffem.

Merkel poinformowała, że rozmawiała z papieżem o rynkach finansowych i o tym, iż politycy powinni mieć siłę, by kształtować świat dla ludzi, a nie działać pod wpływem rynków.

- To wielkie zadanie w czasach globalizacji - powiedziała Merkel dziennikarzom, cytowana przez agencję dpa. Podkreśliła też podczas spotkania, że integracja europejska jest nieodzowna dla Niemiec, bo oznacza dobrobyt, demokrację i wolność.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi poinformował na konferencji prasowej, że półgodzinne spotkania papieża z prezydentem RFN jego rodziną oraz z niemiecką kanclerz przebiegły w dobrej, przyjaznej atmosferze. - Papież jest bardzo zadowolony z tych pierwszych spotkań - powiedział ksiądz Lombardi.

Po godz. 16 Benedykt XVI wygłosi przemówienie w niemieckim parlamencie, Bundestagu.

d4km4mz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4km4mz
d4km4mz