Trwa ładowanie...
d3te2n0

Krzysztof Sędzikowski odwołany z funkcji prezesa Kompanii Węglowej

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza Kompanii Węglowej odwołała ze stanowiska prezesa Krzysztofa Sędzikowskiego. Jednocześnie na okres trzech miesięcy obowiązki prezesa spółki przejął członek rady nadzorczej Tomasz Rogala, poinformowało Ministerstwo Energii.

Share
d3te2n0

"Prace przygotowawcze do powołania Polskiej Grupy Górniczej idą zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pełniący obowiązki prezesa Tomasz Rogala zadeklarował, że będzie kontynuował dialog ze stroną społeczną, a także uczestniczył w pozyskiwaniu inwestorów do nowej spółki, która powstanie w maju" - czytamy w komunikacie.

Tomasz Rogala jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Wcześniej pełnił również funkcję wiceprezesa i członka zarządu Kompanii Węglowej, podano także.

W 2015 r. cztery kopalnie Kompanii Węglowej zostały przekazane do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Z pozostałych 11, a także 4 zakładów i biur zarządu ma powstać Polska Grupa Górnicza (PGG).

Celem dla mającej powstać PGG jest zmniejszenie kosztów produkcji węgla w perspektywie 2017 r. do 214 zł/t i poprawa wydajności w perspektywie 2018 r. do 948 ton/os./rok. PGG i poszczególne kopanie mają osiągnąć rentowność w 2017 r.

(ISBnews)

d3te2n0

Podziel się opinią

Share
d3te2n0
d3te2n0