Trwa ładowanie...
d3lryvq
d3lryvq

KSF za nałożeniem na BZ WBK bufora wysokości 0,5% łącznej kwoty na ryzyko

Warszawa, 22.08.2016 (ISBnews) -  Komitet Stabilności Finansowej (KSF) wyraził pozytywną opinię w sprawie zidentyfikowania Banku Zachodniego WBK (BZ WBK) przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) jako tzw. innej instytucji o znaczeniu systemowym oraz nałożenia na bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, w wysokości równoważnej 0,5% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, podał bank.
Share
d3lryvq

"Bank otrzymał postanowienie Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) z dnia 10 sierpnia 2016 r., wydane na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), na podstawie art. 39 ust. 1 i 3 w związku z art. 5 ustawy z 5 sierpnia 2015 r. o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w systemie finansowym. Stosownie do wspomnianego postanowienia, KSF wyraził pozytywną opinię w sprawie zidentyfikowania przez KNF Banku, jako innej instytucji o znaczeniu systemowym oraz w sprawie nałożenia przez KNF na Bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, w wysokości równoważnej 0,5% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 rozporządzenia UE nr 575/2013" - czytamy w komunikacie.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d3lryvq

Podziel się opinią

Share
d3lryvq
d3lryvq