Trwa ładowanie...
d1hgbe7

KSG Agro ustalił cenę emisyjną akcji na 22 zł

14.04. Warszawa (PAP) - Ukraiński producent zbóż i roślin oleistych KSG Agro ustalił cenę emisyjną akcji na 22 zł, co oznacza, że łączna wartość oferty może sięgnąć 108 mln zł -...

Share
d1hgbe7

14.04. Warszawa (PAP) - Ukraiński producent zbóż i roślin oleistych KSG Agro ustalił cenę emisyjną akcji na 22 zł, co oznacza, że łączna wartość oferty może sięgnąć 108 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Oferta KSG Agro składa sie z 4.925.500 akcji nowej emisji, z których ok. 11 proc. jest skierowana do inwestorów detalicznych, a ok. 89 proc. trafi do inwestorów instytucjonalnych.

Zapisy na akcje inwestorzy instytucjonalni i detaliczni mogą składać od 15 do 19 kwietnia.

Debiut spółki na warszawskiej giełdzie planowany jest około 5 maja.

d1hgbe7

W przypadku objęcia przez inwestorów wszystkich akcji, po podwyższeniu kapitału, akcje te będą stanowić do 33 proc. kapitału spółki. Główni akcjonariusze KSG Agro zobowiązali się, że w okresie 12 miesięcy po dniu przydziału akcji nie będą m.in. emitować, oferować i sprzedawać akcji ani innych papierów wartościowych.

Wpływy brutto ze sprzedaży nowych akcji, szacowane są na ok. 108 mln zł (ok. 40 mln USD) i zostaną przeznaczone przede wszystkim na realizację kolejnych etapów programu inwestycyjnego spółki, który zakłada między innymi dalsze rozszerzenie areału ziem, inwestycje związane z modernizacją posiadanych maszyn rolniczych oraz sprzętem rolniczym potrzebnym do uprawiania nowo zakupionej ziemi oraz zakup nowoczesnego elewatora zbożowego. (PAP)

pr/ jtt/

d1hgbe7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hgbe7
d1hgbe7