Trwa ładowanie...
d3jlfct
lotos

Kulczyk Investments złoży ofertę na kupno Energi od MSP, interesuje się Grupą Lotos

Spółka Kulczyk Investments chce złożyć ofertę na kupno firmy Energa od Skarbu Państwa i jest zainteresowana udziałem w prywatyzacji grupy Lotos, wynika z poniedziałkowej wypowiedzi prezesa KI Dariusza Mioduskiego.
Share
Jan Kulczyk - najbogatszy Polak
Jan Kulczyk - najbogatszy PolakŹródło: AFP, Fot: Wojtek Radwański
d3jlfct

- Pracujemy nad ofertą [na kupno Energi] i zamierzamy taka ofertę złożyć - powiedział Mioduski w poniedziałek w wywiadzie dla radia PiN. Dr Jan Kulczyk starał się kilka lat temu o kupno tzw. grupy G8 (poprzedniczki Energi - bez elektrowni Ostrołęka).

Na początku maja Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) zaprosiło inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży co najmniej 4,12 mln, należących do Skarbu Państwa, stanowiących 82,90% kapitału zakładowego, akcji spółki Energa (d. G8).

Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji upływa 1 czerwca 2010 roku o godzinie 11:00.

d3jlfct

Mioduski poinformował, że obecnie KI koncentruje się na energetyce, paliwach i infrastrukturze. - Lotos i inne spółki, które działają w obszarze ropy, gazu, poszukiwań i dystrybucji to jest coś, na czym będziemy się koncentrować - podkreślił.

Obecnie Skarb Państwa zastanawia się, w jaki sposób przeprowadzić kolejny etap prywatyzacji Grupy Lotos. Strategię dla sektora naftowego przygotowuje wspólnie MSP i resort gospodarki.

Po tym, jak Skarb Państwa sprzedał w styczniu inwestorom finansowym 14 mln akcji (10,8% kapitału), Lotosu, resort podał, że zobowiązał się do niesprzedawania dalszych akcji tej spółki poprzez giełdę w ciągu najbliższych 180 dni.

Wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział na początku roku agencji ISB, że po sprzedaży 10,8% akcji Lotosu resort chce sprzedać kolejne akcje inwestorowi branżowemu lub z dostępem do złóż, co spowoduje obniżenie udziału Skarbu Państwa poniżej 50%.

ISB

d3jlfct

Podziel się opinią

Share
d3jlfct
d3jlfct