Trwa ładowanie...

Kupujesz ptasie mleczko, a w środku plastik

Wedel chwali się w reklamach nowym opakowaniem Ptasiego Mleczka. Niestety w nowym pudełku znajdziemy znacznie mniej łakoci niż jeszcze rok temu. Prawda jest taka, że najsłynniejsza bombonierka Wedla mogłaby być mniejsza o jedną trzecią!

Kupujesz ptasie mleczko, a w środku plastikŹródło: WP.PL, fot: Jan Bolanowski
d3t71hu
d3t71hu

Wielu jest producentów pianek w czekoladzie, ale najsłynniejsze słodycze tego typu to produkowane przez Wedla pod zastrzeżonym znakiem towarowym "Ptasie Mleczko". Ostatnio w telewizji możemy zobaczyć reklamy promujące nowe opakowanie czekoladek. Tradycyjną bibułkę przykrywającą słodycze z wierzchu zastąpiła szczelna foliowa przykrywka. To tyle jeśli chodzi o zmiany - gramatura słodyczy pozostała taka sama jak przed wprowadzeniem folijki, ale wciąż jest dużo mniejsza niż jeszcze rok temu. Obecnie bowiem w pudełku Ptasiego Mleczka znajdziemy 36 czekoladek o łącznej masie 380 gramów. Wiosną 2013 r. standardowe pudełko ważyło 420 gramów (Zobacz więcej tutaj)
. Obniżenie gramatury o niemal 10 proc. nie przełożyło się jednak na widoczną zmianę wielkości opakowania. Kupujący słynne słodycze Wedla od roku dostają w pudełku odpowiednio więcej powietrza i plastiku.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w przypadku Alpejskiego Mleczka od Kraft Foods. W zbliżonej wielkości opakowaniu znajdziemy 30 czekoladek o łącznej masie 350 gramów. W porównaniu do produktu Wedla to o 9 proc. mniej. Warto o tym pamiętać, porównując ceny obu bombonierek.

Mniej znaczy więcej

O tym, o ile za duże są opakowania Ptasiego i Alpejskiego Mleczka, można się przekonać przez porównanie ich z tańszymi odpowiednikami tych słodyczy. Na przykład pudełko Mleczka Lux, marki własnej Społem, wydaje się dużo mniejsze od wedlowskiego, ale również waży 380 gramów.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

Jak to możliwe, skoro objętość opakowania jest mniejsza aż o 36 proc.? Zagadka rozwiązuje się, gdy otworzymy pudełko i zobaczymy, że czekoladki marki Lux są ułożone wyraźniej ciaśniej niż wedlowskie i spod znaku Milki.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

Co ciekawe, mleczka poszczególnych producentów różnią się także pod względem wielkości pojedynczych czekoladek. Wyraźnie największe są pianki marki Lux. Czekoladki od Wedla są najkrótsze, ale za to wyższe od Alpejskiego Mleczka.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

Porównując ceny słodyczy, warto więc nie sugerować się wielkością pudełka, tylko dokładnie czytać etykiety. Może się bowiem okazać, że wydając dwa razy więcej na markowy produkt, zapłacimy za... opakowanie.

d3t71hu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t71hu