Trwa ładowanie...
d23v4t8

Kurs akcji Wittchena wzrósł o 10% na debiucie na rynku głównym GPW

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Akcje Wittchena zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 10% do 18,7 zł, zaś kurs praw do akcji (PDA) nie zmienił się wobec ceny odniesienia i wyniósł 17 zł.

Share
d23v4t8

Wittchen jest 480. spółką notowaną na głównym rynku oraz 21. debiutem na tym rynku w 2015 roku.
"W wyniku oferty publicznej dołączyli do nas nowi akcjonariusze. Na akcje Wittchen zapisało się łącznie ponad 800 inwestorów. Bardzo im dziękuję za zaufanie i pragnę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by w kolejnych latach budować wartość dla wszystkich akcjonariuszy. Mam też nadzieję, że nasz unikalny model biznesowy oraz osiągane wyniki będą doceniane przez coraz większe grono inwestorów" - powiedział prezes Jędrzej Wittchen, cytowany w komunikacie poświęconym debiutowi.

Pierwsza oferta publiczna Wittchen obejmowała ostatecznie 3,25 mln akcji, w tym 1,6 mln akcji nowej emisji. Cena oferowanych akcji została ustalona w drodze budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych na 17 zł (cena ta jest jednocześnie kursem odniesienia dla pierwszej sesji Wittchen na GPW)
. Łączna wartość oferty publicznej akcji przekroczyła 55 mln zł, w tym ponad 27 mln zł to wartość brutto nowej emisji akcji.

Po ofercie publicznej rodzina Wittchen zachowała pakiet kontrolny w spółce, z blisko 76-proc. udziałem w podwyższonym kapitale zakładowym.

Wittchen jest wiodącym na polskim rynku sprzedawcą luksusowych dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż luksusowego obuwia i odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych. W 2014 r. Wittchen odnotował 27,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 130,5 mln zł przychodów.

(ISBnews)

d23v4t8

Podziel się opinią

Share
d23v4t8
d23v4t8