Trwa ładowanie...
d2du3h6

Kurs PLN na obecnym poziomie nie stanowi zagrożenia dla gospodarki - Koziński, NBP (opis)

06.09. Warszawa (PAP) - Kurs PLN na obecnym poziomie nie stanowi zagrożenia dla gospodarki - powiedział w rozmowie z PAP wiceprezes NBP, Witold Koziński. Dodał, że NBP nie widzi...

Share
d2du3h6

06.09. Warszawa (PAP) - Kurs PLN na obecnym poziomie nie stanowi zagrożenia dla gospodarki - powiedział w rozmowie z PAP wiceprezes NBP, Witold Koziński. Dodał, że NBP nie widzi problemu, jeśli chodzi o płynność na parze EUR/PLN oraz że bank centralny nie planuje obecnie uruchamiania dodatkowych instrumentów.

"Kurs złotego na obecnym poziomie nie stanowi zagrożenia dla gospodarki" - powiedział we wtorek PAP Koziński.

"Nie ma żadnego problemu, jeśli chodzi o płynność na parze euro-złoty. Nie widzimy także ryzyka, jeśli chodzi o bezpieczeństwo kredytów walutowych. Nie planujemy w tej chwili wprowadzania dodatkowych instrumentów płynnościowych, co nie znaczy, że wykluczamy to, jeśli pojawiłaby się taka potrzeba" - dodał.

W ostatnim czasie dealerzy walutowi wskazywali na zauważalny od początku sierpnia znaczny wzrost stawek basis swap, który przekłada się na wysoki koszt pozyskania finansowania w walucie zagranicznej przez banki, co może zagrażać płynności sektora bankowego w Polsce i dokłada się do presji na osłabienie złotego.

Jacek Barszczewski (PAP)

jba/ nik/ ana/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2du3h6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2du3h6
d2du3h6