Trwa ładowanie...

Kurs rubla dołuje już od tygodnia. W budżecie Putina może pojawić się ogromna dziura

Na zamknięcie poniedziałkowej sesji moskiewskiej giełdy za jednego dolara trzeba było zapłacić 79 rubli, a za jedno euro - 86 rubli.

Share
Kurs rubla dołuje już od tygodnia. W budżecie Putina może pojawić się ogromna dziuraFot: Evgeny / pixabay.com (CC0 Public Domain)
d3fxm8q

Rubel wciąż traci na wartości. Przecena rosyjskiej waluty trwa nieprzerwanie od tygodnia i - zdaniem ekspertów - w najbliższych dniach nic się nie zmieni. Na zamknięcie poniedziałkowej sesji moskiewskiej giełdy za jednego dolara trzeba było zapłacić 79 rubli, a za jedno euro - 86 rubli.

Analitycy twierdzą, że bezpośredni wpływ na złą kondycję rosyjskiej waluty mają coraz niższe ceny ropy. W ich opinii, zdjęcie zachodnich sankcji z Iranu i powrót irańskiej ropy na światowe rynki może tylko pogorszyć sytuację.

Pod koniec ubiegłego roku rząd Dmitrija Miedwiediewa konstruując nowy budżet założył, że ceny ropy będą utrzymywały się na średnim poziomie 50 dolarów za baryłkę. Obecnie za baryłkę czarnego złota płaci się mniej niż 30 dolarów.

d3fxm8q

W ocenie ekspertów, jeśli średnia roczna cena spadnie poniżej 25 dolarów, to w budżecie zabraknie 3 bilionów rubli - kwoty niebagatelnej zważywszy, że wydatki w 2016 roku rząd oszacował na 16 bilionów rubli.

Zobacz też: * *Ciosek: "Rosja to nie jest dziki step czy busz afrykański"

d3fxm8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fxm8q
d3fxm8q