Trwa ładowanie...
d33xrdy

Kurtyka: pracujemy nad rozwojem sieci ciepłowniczych i kogeneracji (krótka2)

W Ministerstwie Energii pracujemy nad rozwojem sieci ciepłowniczych oraz wsparciem kogeneracji - powiedział w czwartek wiceminister energii Michał Kurtyka.

Share
d33xrdy

"Pracujemy w tym momencie w Ministerstwie Energii nad tym, aby w sposób kompleksowy te kwestie rozwoju sieci ciepłowniczych i wsparcia kogeneracji wprowadzić" - powiedział wiceminister Kurtyka.

Wiceminister wspólnie z premier Beatą Szydło uczestniczył w otwarciu nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Gorzów będącej oddziałem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

"Będziemy w Ministerstwie Energii konsekwentnie wspierać rozwój sieci ciepłowniczych, jak również wspierać rozwój kogeneracji, ponieważ ta inwestycja opiera się zarówno o produkcję ciepła, jak i o produkcję energii elektrycznej z tej samej jednostki paliwa - mamy zatem podwójny efekt" - powiedział.

Jak dodał, w przypadku Gorzowa istnieje możliwość zapewnienia gazu dla tego bloku gazowo-parowego z lokalnych źródeł, "z oddalonej o około 60 km kopalni gazu zaazotowanego".

Podkreślił, że energia ekologiczna to bezpieczeństwo energetyczne, ale to również przykład na inwestycję, która pozwala sięgnąć po niezagospodarowane dotychczas w wystarczającym stopniu aktywa, jakim są sieci ciepłownicze.

d33xrdy

Podziel się opinią

Share
d33xrdy
d33xrdy