Trwa ładowanie...
d2jg3gk

KW może wejść na giełdę wcześniej niż w 2015 r. - prezes

15.11. Katowice (PAP) - Kompania Węglowa (KW) może wejść na giełdę wcześniej niż - jak do niedawna oceniano - w 2015 r. Niewykluczone, że spółka wyemituje obligacje zamienne na...

Share
d2jg3gk

15.11. Katowice (PAP) - Kompania Węglowa (KW) może wejść na giełdę wcześniej niż - jak do niedawna oceniano - w 2015 r. Niewykluczone, że spółka wyemituje obligacje zamienne na akcje - poinformowała we wtorek prezes firmy, Joanna Strzelec-Łobodzińska.

"Rok 2015 r. wziął się stąd, że do tego czasu Kompania będzie spłacać stare długi, przejęte po dawnych spółkach węglowych. Ale to nie oznacza, że przed 2015 r. debiut giełdowy nie może nastąpić. Będziemy czekać na sygnał od właściciela" - powiedziała prezes, uczestnicząca w forum węglowym w Katowicach.

Strzelec-Łobodzińska ujawniła, że w projekcie strategii Kompanii, niezatwierdzonej jeszcze przez właściciela, może znaleźć się zapis o możliwości wyemitowania przez spółkę obligacji zamiennych na akcje.

d2jg3gk

"Gdyby tak się stało, w jakimś sensie określałoby to termin upublicznienia, ponieważ wówczas wejście na giełdę musiałoby nastąpić w ciągu najdalej dwóch lat od takiej emisji" - powiedziała prezes, zastrzegając, że na razie ewentualna emisja obligacji zamiennych na akcje nie jest ani przesądzona, ani zatwierdzona w strategii. Nie ma też terminu, kiedy miałaby nastąpić.

Prezes powiedziała, że zarząd KW prowadzi wiele działań, przygotowujących firmę do przyszłego upublicznienia. To m.in. zmiana jej struktury organizacyjnej, inwestycje oraz stabilizacja wydobycia węgla, z perspektywą jego zwiększenia w ciągu najbliższych trzech lat.

Swoje szczegółowe plany inwestycyjne i rozwojowe Kompania zamierza ujawnić w styczniu przyszłego roku, po zatwierdzeniu strategii przez właściciela.(PAP)

mab/ jtt/

d2jg3gk

Podziel się opinią

Share
d2jg3gk
d2jg3gk