Trwa ładowanie...
d1uem3r

Kwieciński: sektor prywatny za mało inwestuje w innowacje (wideo)

Sektor prywatny za mało inwestuje w innowacje i dlatego Polska nie jest jeszcze innowacyjnym krajem - mówi PAP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. By nie wpaść w tzw. pułapkę średniego dochodu, musimy więcej wydawać na badania i je komercjalizować - przekonuje.
Share
d1uem3r

Udostępniamy nagranie wideo:

https://wideo.pap.pl/videos/12417/

"Nasz kraj nie jest jeszcze innowacyjny, dlatego że w zbyt małym stopniu sektor prywatny jest zaangażowany w innowacyjność. Za mało wydajemy środków na prowadzenie badań naukowych, a później zbyt mało (ich) komercjalizujemy. I dlatego bardzo silnie odstajemy od gospodarek silnie rozwiniętych. A dla nas jest to dlatego bardzo ważne, bo chcielibyśmy dalej się rozwijać, mieć więcej pieniędzy, lepsze możliwości rozwoju" - podkreślił wiceminister rozwoju.

Kwieciński przekonuje, że jeżeli nie zrobimy "tego następnego kroku", to "wpadniemy w tzw. pułapkę średniego dochodu". "A tylko innowacyjność, produkty, usługi o dużej wartości dodanej, o dużych marżach pomogą nam w tym, abyśmy lepiej zarabiali, czyli przełożą się na wyższe płace" - zaznaczył wiceminister.

d1uem3r

Podziel się opinią

Share
d1uem3r
d1uem3r