Trwa ładowanie...

L. Czarnecki: współpracowałem z SB, ale nie szkodziłem

Leszek Czarnecki w rozmowie z "Rzeczpospolitą" potwierdził doniesienia, że jako 18-latek rozpoczął współpracę z SB. Zaprzeczył natomiast, że był za nią wynagradzany. Informację tę nazwał "bzdurą".
Share
L. Czarnecki: współpracowałem z SB, ale nie szkodziłem
Źródło: PAP
d1zh31y

Leszek Czarnecki nie potwierdził też informacji "Rzeczpospolitej", że sporządził ponad 90 notatek operacyjnych, dotyczących między innymi kolegów z NZS-u i "Solidarności". Jak dodaje biznesmen, nikt nie miał przez niego rewizji, nikt nie był przesłuchiwany. Czarnecki zapewnił, że nie boi się spojrzeć kolegom w twarz, ponieważ ci o wszystkim wiedzieli. W 1982 roku, po stanie wojennym, poinformował kolegów, że podpisał zobowiązanie do współpracy z SB. Jak dodał: _ Nie było to łatwe, ale przeżyłem to _.

Z dokumentów ujawnionych przez 'Rzeczpospolitą" wynika, że po 1982 roku biznesmen nie zerwał współpracy. Zapytany o to, Leszek Czarnecki zaprzeczył. Według niego potwierdzają to koledzy, którym rzekomo miał szkodzić. Czarnecki podejrzewa, że SB sfałszowała dokumenty w jego sprawie, i nie tylko jego.

"Reczpospolita" powołuje się na dokumenty, które znajdują się na mikrofilmach w Instytucie Pamięci Narodowej. Wynika z nich, że Leszek Czarnecki przez co najmniej sześć lat współpracował z PRL-owskimi służbami specjalnymi.

Czarnecki to trzeci na liście najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost", jest właścicielem między innymi Getin Holding, LC Corp.

d1zh31y

Podziel się opinią

Share
d1zh31y
d1zh31y