Trwa ładowanie...
dqngmwk

Lasy Państwowe w sektorze finansów obniżą potrzeby pożyczkowe w '11 o ponad 1 mld zł - Radziwiłł

06.10. Warszawa (PAP) - Włączenie Lasów Państwowoych do sektora finansów publicznych obniży potrzeby pożyczkowe o ponad 1 mld zł - uważa wiceminister finansów Dominik Radziwiłł....

dqngmwk
dqngmwk

06.10. Warszawa (PAP) - Włączenie Lasów Państwowoych do sektora finansów publicznych obniży potrzeby pożyczkowe o ponad 1 mld zł - uważa wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Dodał, że Lasy Państwowe będą częścią sektora od 1 stycznia 2011 roku.

"Od 1 stycznia 2011 roku Lasy Państwowe będą częścią sektora finansów publicznych. LP zachowają niezależność finansową, tylko, że ich środki będą ulokowane w BGK i w ramach zarządzania płynnością będzie mógł z nich korzystać budżet państwa, co obniży potrzeby pożyczkowe o ponad 1 mld zł. Jednocześnie LP zachowają pełny i niezakłócony dostęp do swoich funduszy" - powiedział w środę dziennikarzom Radziwiłł.

Przyszłoroczne potrzeby pożyczkowe brutto mają wynieść 167,5 mld zł wobec 193,5 mld zł w tym roku.

Z projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych z połowy września wynika, że od 2011 roku jednostki sektora finansów publicznych będą musiały lokować swoje wolne środki w BGK w formie depozytu prowadzonego przez Ministerstwo Finansów. Zmiana ma obniżyć w 2011 r. dług publiczny o 19,6 mld zł. (PAP)

bg/ nik/ jtt/

dqngmwk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqngmwk