Trwa ładowanie...

Łatwopalne i rakotwórcze substancje obok szkoły. Mieszkańcy Borkowic protestują

850 ton łatwopalnych i trujących substancji znajduje się tuż obok szkolnego boiska. Odpady jednak wciąż nie są utylizowane. Lokalne władze czują się bezradne, a mieszkańcy - sfrustrowani. Dzisiaj postanowili wyjść na ulice.

Łatwopalne i rakotwórcze substancje obok szkoły. Mieszkańcy Borkowic protestująŹródło: Polsat News/screenshot, fot: Polsat
db8my6i
db8my6i

Mieszkańcy Borkowic pod Radomiem już od kilku miesięcy walczą o utylizację niebezpiecznych odpadów, które znajdują się w magazynie obok... lokalnej szkoły.

Mieszkańcy uważają, że mieszkają na chemicznej bombie - podaje serwis Polsat News. Dzisiaj mieszkańcy postanowili protestować na ulicach miasteczka.

- Kto kocha życie i dzieci, niech usunie toksyczne śmieci - między innymi takie transparenty mieli protestujący mieszkańcy miasta.

Prawie 3 tony rtęci przedostało się do powietrza. Elektrownia Bełchatów niechlubnym liderem Europy. Obejrzyj wideo:

Wspierał ich wójt. Sam mówi, że ma związane ręce. - Koszt usunięcia odpadów to 3-3,5 mln zł. Ale nie możemy za to zapłacić, bo magazyn znajduje się na terenie prywatnym. Z kolei właściciel mówi, że wynajął go komuś innemu - tłumaczył na antenie Polsatu Robert Fidos, wójt gminy.

db8my6i

Ponad tysiąc pojemników z niebezpiecznymi substancjami odkryto pod koniec listopada 2018 r. w magazynach dawnej Gminnej Spółdzielni. Analizy wykazały, że w składowisku może się znajdować trichloroetan, aceton czy octan etylu - a to substancje zagrażające zdrowiu, a nawet życiu.

W kwietniu zamknięto szkołę, która znajduje się przy magazynie, a uczniów przeniesiono do innych placówek. Mieszkańcy wciąż czekają na wyroki sądu. Mają nadzieję, że ten nakaże niezwłoczną utylizację trujących odpadów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db8my6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db8my6i