Trwa ładowanie...
d2xwk0t
d2xwk0t

Lechpol, właściciel Kruger&Matz, oczekuje wypracowania 160 mln zł obrotu w 2016

Warszawa, 10.05.2016 (ISBnews) - Lechpol - właściciel marki Kruger&Matz - oczekuje wypracowania 160 mln zł obrotu w tym roku, poinformował dyrektor zarządzający Michał Leszek. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xwk0t

"Zakładamy osiągnięcie 160 mln zł obrotu w tym roku" - powiedział Leszek podczas konferencji Amazon nt. oferty dla polskich firm.

W rozmowie z ISBnews dodał, że zakłada, iż obrót za granicą wygeneruje w 2016 ok. 20% tej kwoty. Oczekuje wzrostu skali biznesu zagranicznego, m.in. dzięki współpracy z Amazon, ale jej wymierny efekt - według jego słów - będzie rozłożony w czasie.

"Giełda nas nie interesuje. Chcemy pozostać firmą rodzinną. Niemniej mamy ambitne plany rozwoju portfolio, kanałów sprzedaży oraz ekspansji na nowe rynki" - wskazał dyrektor.

d2xwk0t

W kwestii rozwoju gamy produktów wskazał na uzupełnianie portfolio o ofertę z "wyższej półki". Ponadto firma rozwija własną sieć detaliczną z obecnie 41 lokalami w Polsce pod marką LPelektronik, głównie w mniejszych centrach handlowych na terenie kraju. "Tworzymy obecnie do tego kanał e-commerce" - wskazał dyrektor spółki.

Według jego słów, spółka dopracowuje ten model biznesowy w kraju i będzie docelowo chciała wyjść z nim na rynek rumuński.

"W Rumunii generujemy ok. 25 mln zł obrotu, a potencjał tego rynku widzimy ogromny. Rozwijamy się w Holandii, patrzymy na Niemcy, a w Czechach rozmawiamy o przejęciu. Szykujemy się również do rozmów w krajach Zatoki Perskiej na sprzedaż produktów naszej czołowej marki" - powiedział Leszek.

Firma od początku roku współpracuje z Amazonem. "Ta współpraca pozwala rozwijać biznes. Amazon to sprawdzona platforma, a własna logistyka jest kosztowna. Amazon daje doskonałą możliwość pojawienia się na rynkach gdzie raczkujemy i naszą sprzedaż tym kanałem regularnie powiększamy" - wskazał dyrektor Lechpolu.

d2xwk0t

Jak wyjaśnił, Amazon kupuje produkty od spółki i sprzedaje do klienta końcowego. "Uważam, że ta współpraca będzie zwiększać tempo naszego rozwoju w długim okresie" - podsumował dyrektor.

Lechpol to dystrybutor sprzętu elektronicznego. Rozwija własne marki, w tym przede wszystkim Kruger&Matz.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d2xwk0t

Podziel się opinią

Share

d2xwk0t

d2xwk0t