Trwa ładowanie...
d4dzwdb

Lekkie wzrosty na otwarciu i czekanie na nowe impulsy

Ostatnia godzina piątkowych notowań na warszawskiej giełdzie przyniosła gwałtowną realizację zysków. Indeks dużych spółek spadł z okolic poziomu 2000 pkt. do 1962,39 pkt. na zamknięciu dnia.
Share
Lekkie wzrosty na otwarciu i czekanie na nowe impulsy
Źródło: X-Trade Brokers DM
d4dzwdb

W kontekście neutralnego zakończenia piątkowej sesji na Wall Street, taka realizacja zysków wydaje się przesadzona. Dlatego dzisiejsza sesja w Warszawie powinna rozpocząć się od umiarkowanych wzrostów cen akcji, które to wzrosty w kolejnych godzinach przerodzą się w wyczekiwanie na nowe impulsy.

Dziś takim potencjalnym impulsem dla rodzimej giełdy będzie tylko zachowanie Wall Street. Dlatego ciekawiej na rynku będzie dopiero po południu. Jest mało prawdopodobne, żeby inwestorzy reagowali na wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy też przedpołudniową publikację indeksu Sentix (godz. 10:30; prognoza: -31 pkt.) i kwietniowych danych o zamówieniach w niemieckim przemyśle (godz. 12:00; prognoza: -0,2 proc. m/m). Piątkowy spadek indeksu WIG20 o 0,34 proc. do 1962,39 pkt. i WIG o 0,19 proc. do 31399,03 pkt., czemu towarzyszyło wyrysowanie czarnych świec na wykresach dziennych, nie zmieniło układu sił. W dalszym ciągu obowiązują silne sygnały kupna z poprzedniego poniedziałku, jakie zostały wygenerowane w momencie dynamicznego wybicia górą obu indeksów z miesięcznej konsolidacji, co szło w parze z przełamaniem istotnych średnioterminowych oporów. I jakkolwiek nie można wykluczać, że kolejne dni przyniosą korekcyjne spadki na GPW, to w perspektywie najbliższych tygodni wzrosty pozostają scenariuszem
bazowym dla GPW.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d4dzwdb

Podziel się opinią

Share
d4dzwdb
d4dzwdb