Trwa ładowanie...
d27uf89

Lenie w Sejmie, niektórzy przez 4 lata zabrali głos... tylko raz

Co najmniej 8 tys. zł inkasują co miesiąc wszyscy posłowie, niektórzy jednak to prawdziwe lenie. Mistrzowie nieróbstwa w ciągu 4 lat zdołali na wszystkich posiedzeniach Sejmu zabrać głos tylko jeden raz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejmowe lenie. Parlamentarzyści, którzy się nie przepracowują
Sejmowe lenie. Parlamentarzyści, którzy się nie przepracowują (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d27uf89

Lenistwo niektórych posłów nie zna granic. Dobiega końca VIII kadencja Sejmu, już 13 października wybory parlamentarne, a to oznacza koniec 4-letniej służby posłów i senatorów. Z tej okazji "Fakt" przyjrzał się aktywności parlamentarzystów i porównał Sejm do wioski smerfów.

Czytaj też: Sejmowa restauracja pokazuje menu. Schabowy w zestawie za 12 zł

Największym "milczkiem" okazała się Teresa Piotrowska z PO, to ona zabrała głos na posiedzeniu Sejmu. - Moja aktywność była większa w poprzednich kadencjach. To, co teraz wyprawiało się na sali plenarnej, odstraszało mnie od publicznych wystąpień - przyznaje "Faktowi" posłanka. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Kazimierz Matuszny z PiS - zabrał głos dwa razy, tyle samo Bożena Bukiewicz z PO, a poseł PiS Sławomir Zawiślak - trzy razy.

d27uf89

Są też "śpiochy", czyli posłowie, którzy często opuszczają głosowania. Tu prym wiedzie Jacek Wilk z Konfederacji, który nie wziął udziału aż w co trzecim głosowaniu (opuścił 33,5 proc. wszystkich głosowań). Drugi w niechlubnym zestawieniu jest Leszek Korzeniowski z PO - opuścił 27,4 proc. głosowań.

Czytaj także: Dwie kotleciarki w Sejmie. Zrobią nawet 1200 schabowych na godzinę

Ostatnią grupę najmniej aktywnych posłów nazwano "gapciami", ponieważ złożyli najmniej interpelacji. Tu liderami są: Andrzej Sośnierz oraz Anna Paluch, oboje z PiS i oboje złożyli tylko jedną interpelację. Kolejne trzy miejsca w zestawieniu zajmują... również posłowie PiS. To Robert Telus, Lech Sprawka oraz Grzegorz Matusiak - z dwiema interpelacjami poselskimi na koncie każdego.

Obejrzyj: Pokazaliśmy zdjęcie marszałek. Mieszkańcy mieli kłopot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27uf89

Podziel się opinią

Share
d27uf89
d27uf89