Trwa ładowanie...
d2gdfn9
debata

Lewica zgłosiła poprawki do nowelizacji budżetu

Poprawki do nowelizacji budżetu na 2009 r. zgłosił w piątek w drugim czytaniu klub Lewicy. Chce przywrócenia 1,5 mln zł dotacji budżetowej dla niewidomych dzieci, środków dla kombatantów, 100 mln zł na pomoc materialną dla studentów.
Share
d2gdfn9

Proponowane zmiany dotyczą też wzmocnienia finansowego programu "Szklanka mleka" dla uczniów, 100 mln zł dla Narodowego Programu Stypendialnego oraz większych środków na wypoczynek dzieci i młodzieży. Lewica chce również środków dla stacji krwiodawstwa i większych pieniędzy na dopłaty do zwrotu akcyzy w paliwie rolniczym.

Marek Wikiński w wystąpieniu sejmowym ironizował, że dla rządu "wytrychem" na wszystkie cięcia jest kryzys. _ Rzeczywiście wszystkiemu winien jest kryzys. To uciążliwy skutek kryzysu - w skrócie Tusk - zabrał pieniądze polskim kombatantom. To uciążliwy skutek kryzysu - w skrócie Tusk - zabrał pieniądze na stypendia _ - wyliczał.

_ Cały czas słowo wytrych - kryzys - służy wam, by zatuszować niekompetencję, nieudolność, brak wrażliwości społecznej i to jest niestety prawda o rządzie Donalda Tuska _ - powiedział.

W ocenie Wikińskiego, kryzys w Polsce zakończył się 7 czerwca o godz. 20.00 - gdy zamknięto lokale wyborcze i można było pokazać słupki wygranej Platformy Obywatelskiej. _ Wcześniej kryzysu nie było - gdy spółka przygotowująca EURO-2012 w Polsce wypłacała sobie premie _ - przypominał.

d2gdfn9

Podziel się opinią

Share
d2gdfn9
d2gdfn9