Trwa ładowanie...

Libertas proponuje obniżenie o połowę uposażeń parlamentarzystów

Libertas Polska zapowiedziało w środę
zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem zmiany w ustawie o
wykonywaniu mandatu posła i senatora, która miałaby o połowę
obniżyć uposażenie parlamentarzystów.

Libertas proponuje obniżenie o połowę uposażeń parlamentarzystówŹródło: PAP
d2xbtpc
d2xbtpc

_ Szczególnie w czasie kryzysu gospodarczego uważamy, że uposażenie posła i senatora jest za wysokie _- argumentował były poseł LPR Wojciech Wierzejski, który kandyduje w wyborach do PE z listy Libertas w Krakowie.

Jak dodał, "wszelkie demagogiczne zapowiedzi obniżenia liczby posłów i senatorów należy włożyć między bajki, bo wymaga to zmiany konstytucji".
_ Lepsza jest prosta zmiana ustawy _- powiedział Wierzejski.

Politycy Libertas złożyli u marszałka Sejmu informację o założeniu komitetu obywatelskiego, który ma zbierać podpisy pod projektem nowelizacji. Żeby projekt obywatelski trafił pod obrady Sejmu, musi podpisać się pod nim minimum 100 tys. osób.

d2xbtpc

Przedstawiciele Libertas chcą także w największych polskich dziennikach zamieścić ogłoszenia pt. "Obetnij im o połowę" informujące o inicjatywie.

Uposażenie poselskie odpowiada wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu, ustalonego na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i wynosi obecnie 9892 zł 30 gr. brutto. Posłowie dostają także dietę, która wynosi 25 proc. uposażenia - obecnie to 2473 złotych.

d2xbtpc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xbtpc