Trwa ładowanie...
d1et0qi

Libra Capital chce zwiększyć zaangażowanie w Eko Novenergy do 30 proc.

11.02. Warszawa (PAP) - Libra Capital (dawny Hardex - PAP) chce zwiększyć zaangażowanie w holdingu Eko Novenergy do 30 proc. z 10 proc. Zakup udziałów zostanie sfinansowany za...

Share
d1et0qi

11.02. Warszawa (PAP) - Libra Capital (dawny Hardex - PAP) chce zwiększyć zaangażowanie w holdingu Eko Novenergy do 30 proc. z 10 proc. Zakup udziałów zostanie sfinansowany za pomocy prywatnej emisji akcji - poinformował na konferencji Artur Staykov, prezes Libra Capital.

W poniedziałek rano Libra Capital poinformowała o zakupie 10 proc. udziałów w Eko Novenergy za około 17,18 mln zł.

"Zakup tego aktywa jest jednym z kluczy dla naszego dalszego rozwoju. Eko Novenergy ma w Bułgarii cztery projekty budowy farm wiatrowych oraz dwie już istniejące instalacje fotowoltaiczne. Docelowo, chcemy zwiększyć zaangażowanie w tej spółce do ok. 30 proc. Dzięki temu będziemy mogli realnie wpływać na jej procesy decyzyjne" - powiedział Staykov.

d1et0qi

"Zakup 20 proc. udziałów w Eko Novenergy sfinansujemy z prywatnej emisji akcji, na którą mamy zgodę od walnego zgromadzenia. Akcje zostaną zaoferowane po cenie 3 zł i chcemy pozyskać około 45 mln zł. Liczę, że cały proces emisji uda nam się zakończyć w I kw." - dodał.

W czerwcu 2012 roku ZWZ spółki zdecydowało o emisji ok. 22 mln warrantów subskrybcyjnych serii A z pozbawieniem poboru dotychczasowych akcjonariuszy, które będą uprawniać do objęcia odpowiedniej liczby akcji serii C.

Prezes Staykov dodał, że w 2013 roku Libra Capital rozważa akwizycje kolejnych projektów budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych w Chorwacji, Bułgarii i Polsce.

"Taki mamy cel. Mogę zdradzić, że w Polsce rozmawiamy z trzema podmiotami na Mazurach i Pomorzu, których potencjalna moc waha się w granicach 5-20 MW. Prowadzimy również rozmowy na temat przejęć w Chorwacji i Bułgarii, jednak w tej chwili nie mogę zdradzać żadnych detali" - powiedział.

Staykov poinformował, że powyższe przejęcia będą finansowane za pomocą emisji obligacji oraz długu bankowego. (PAP)

kam/ ana/

d1et0qi

Podziel się opinią

Share
d1et0qi
d1et0qi