Trwa ładowanie...
Lidl

Lidl planuje otwarcie kilkudziesięciu nowych sklepów w 2017 roku

Lidl rozrośnie się w tym roku w Polsce o kilkadziesiąt sklepów i planuje utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju w 2017 r. - poinformowała przedstawicielka firmy Aleksandra Robaszkiewicz.

Share
Lidl planuje otwarcie kilkudziesięciu nowych sklepów w 2017 roku
Fot: materiały prasowe
d1g00tr

Lidl Polska to obecnie 608 dyskontów, 8 otwarć odbyło się 23 listopada tego roku, 600-tną placówkę sieć otworzyła w październiku. Do końca roku ma zostać otwartych jeszcze kilka sklepów.

- Placówki otwieramy w większych miejscowościach, ale także i w tych nie spełniających naszych założeń ekspansyjnych ze względu na wielkość miejscowości, gdy jest wyraźne zapotrzebowanie na naszą ofertę. Takim przykładem jest miejscowość Kąty Wrocławskie pod Wrocławiem, z 3,5 tys. mieszkańców, którzy wystosowali do nas petycję w sprawie wybudowania marketu. Szukamy obecnie najbliższej możliwej lokalizacji - powiedziała Robaszkiewicz.

Aktualnie ponad 70 proc. asortymentu dostępnego w Lidlu pochodzi od polskich producentów. Robaszkiewicz w rozmowie podkreśla, że co roku podpisywane są umowy z nowymi polskimi spółkami, w przyszłym roku sieć także planuje powiększyć liczbę rodzimych dostawców.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w Europie istnieje około 10 tys. sklepów tej marki.

d1g00tr

Podziel się opinią

Share
d1g00tr
d1g00tr