Trwa ładowanie...
d3be5nx

Lidl też wydłuża godziny otwarcia. Część sklepów przechodzi na tryb 24h

Lidl i Biedronka będą czynne dłużej, a niektóre otwarte będą nawet przez całą dobę. To odpowiedź na decyzję rządu o ograniczeniu liczby klientów, którzy jednocześnie mogą znajdować się w sklepie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po tym, jak rząd zaostrzył zasady w handlu detalicznym, przed sklepami zaczęły się ustawiać kolejki
Po tym, jak rząd zaostrzył zasady w handlu detalicznym, przed sklepami zaczęły się ustawiać kolejki (East News, Fot: Jakub Kaminski/East News)
d3be5nx

Jak już pisaliśmy, sklepy Biedronka będą czynne w godz. 6:00 – 24:00, a w dniach 7-10 kwietnia przez całą dobę. Wydłużone godziny będą obowiązywały do Wielkiego Piątku włącznie, czyli do 10 kwietnia..

Podobną decyzję podjął Lidl w odniesieniu do części placówek, które również otwarte będą przez 24 godziny. Nowe godziny otwarcia zaczynają obowiązywać 2 kwietnia, a mają na celu upłynnienie ruchu w sklepie po tym, jak rząd wprowadził kolejne ograniczenia dotyczące liczby klientów w sklepach.

Ogłoszone we wtorek zasady przewidują, że w sklepach spożywczych mogą przebywać maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. W rezultacie przed placówkami handlowymi natychmiast pojawiły się kolejki. Zarówno Lidl, jak i Biedronka kilkanaście dni temu zadecydowały o skróceniu godzin pracy, ale w świetle nowych regulacji postanowiły dostosować się do nowej rzeczywistości.

d3be5nx

Ponadto sklepy spożywcze, drogerie i apteki w godz. 10-12 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Obejrzyj: Koronawirus zatrzymał turystykę. Idzie fala zwolnień

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3be5nx

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx