Trwa ładowanie...

Livechat Software zadebiutuje 11 kwietnia na GPW

Spółka Livechat Software, która jest producentem komunikatorów dla biznesu, zadebiutuje w piątek na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Share
Livechat Software zadebiutuje 11 kwietnia na GPW
Źródło: Thinkstockphotos
d2dgyza

Do obrotu zostanie wprowadzone 25 mln akcji serii A i 0,75 mln akcji serii B.

Oferta spółki Livechat SoftwareLivechat Software (Zobacz wizytówkę spółki ») obejmowała 3 mln 237 tys. 500 akcji. Do inwestorów indywidualnych trafiło 226 tys. 625 akcji, a do instytucjonalnych 3 mln 10 tys. 875 sztuk.

Akcje oferowane stanowiły 12,57 proc. kapitału zakładowego i głosów. Cena akcji sprzedawanych była ustalona na 18,5 zł, co oznacza, że wartość oferty wyniosła 59,9 mln zł. Cena maksymalna sprzedaży akcji Livechat SoftwareLivechat Software na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych była ustalona na 23,5 zł.

d2dgyza

Livechat SoftwareLivechat Software jest producentem oprogramowania typu live chat, które umożliwia właścicielom stron internetowych bezpośredni kontakt z odwiedzającymi ją klientami oraz udostępnia dodatkowe funkcjonalności, w tym narzędzia analityczne. Spółka ma ponad 7 tys. klientów w 89 państwach. Wśród nich znajdują się zarówno małe sklepy internetowe, jak i znane marki jak np.: Orange, Bosch, Adobe, Kaspersky Lab czy Air Asia. Najważniejszy dla spółki rynek to USA, gdzie generuje około 45 proc. swojej sprzedaży.

Udział spółki w rynku oprogramowania typu live chat szacowany jest na około 7,2 proc., co daje jej trzecią pozycję na rynku po takich graczach jak Liveperson (21,9 proc.) i Zopin (8,5 proc.).

d2dgyza

Podziel się opinią

Share
d2dgyza
d2dgyza