Trwa ładowanie...
d1bvod8

Łódź/ Od stycznia przestaje obowiązywać dłuższy okres ważności biletów MPK

Od 1 stycznia 2016 roku czasy ważności biletów komunikacji miejskiej w Łodzi wracają do poziomów, które obowiązywały przed listopadem 2013 roku -poinformowała Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu.

Share
d1bvod8

Przypomniała, że przez ostatnie ponad dwa lata z biletem 20-minutowym można było podróżować przez 40 minut, a z biletem 40-minutowym przez godzinę. Przedłużenie czasu ważności biletów spowodowane było przede wszystkim budową trasy W-Z łączącą wschodnią i zachodnią część Łodzi oraz z innymi inwestycjami drogowymi w mieście.

Te prace powodowały, że podróż pojazdami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wielokrotnie była dłuższa niż pierwotnie zaplanowano. Obecnie większość inwestycji, w tym trasa W-Z, jest już gotowych. Dlatego miejscy radni postanowili, że od 1 stycznia 2016 roku czasy ważności biletów komunikacji miejskiej w Łodzi wracają do poziomów, które obowiązywały przed listopadem 2013 roku.

Bilet normalny za 2,60 zł (ulgowy 1,30 zł) upoważniać będzie do przejazdu 20 minutowego, a bilet normalny za 3,40 zł (ulgowy 1,70 zł) upoważniać będzie do przejazdu 40 minutowego. Do kiosków wrócą także bilety 60 minutowe, które kosztować będą 4,40 zł.

d1bvod8

Modernizacja trasy W-Z, która jest jedną z najważniejszych dla komunikacji w Łodzi arterii, łączącą dwa duże osiedla: Retkinię i Olechów, była największą inwestycją drogową w mieście. Koszt inwestycji to 747 mln zł. Objęła ona m.in. budowę ponad 17 km nowych torowisk tramwajowych oraz czterech punktów przesiadkowych. Jeden z nich (przy DH "Central") to nowoczesny przystanek z czterema peronami, który łączy linie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego (północ-południe) z trasą wschód-zachód.

Linia tramwajowa w kierunku wschodnim została wydłużona o 4 km, dzięki czemu powstało nowe połączenie z Olechowem. W ramach przebudowy na trasie powstały m.in. tunel dla samochodów, ścieżki rowerowe i bezkolizyjne skrzyżowania.

d1bvod8

Podziel się opinią

Share
d1bvod8
d1bvod8