Trwa ładowanie...
d1fq1jp
d1fq1jp

Łódzkie/ Za 125 mln zł powstać ma nowy zakład Vandemoortele Polska

Za 125 mln zł na terenie Łódzkiej SSE w Kutnie powstać ma nowy zakład produkcyjny spółki Vandemoortele Polska. Będzie w nim produkowane głównie mrożone pieczywo. Zatrudnienie w kutnowskim zakładzie ma znaleźć ponad 60 osób.
Share
d1fq1jp

Jak poinformowała w czwartek na swojej stronie internetowej ŁSSE, w wyniku zakończonych rokowań uznano, że spółka Vandemoortele Polska może uzyskać zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie Kutno.

Vandemoortele Polska należy do belgijskiej Grupy Vandemoortele zajmującej się produkcją i sprzedażą przede wszystkim mrożonych wyrobów piekarniczych oraz margaryn i tłuszczy.

Z informacji Strefy wynika, że w Kutnie ma powstać nowy zakład, w którym produkowane będzie głównie mrożone pieczywo - kajzerki i bagietki. Spółka zamierza zainwestować co najmniej 125 mln zł do końca 2017 r. Zatrudnienie w nowym zakładzie ma znaleźć 61 pracowników i ma ono zostać utrzymane na takim poziomie przez minimum pięć lat.

d1fq1jp

To drugie w tym roku zezwolenie na działalność przyznane przez ŁSSE. Pierwsze otrzymała firma Mecalit Polska, która za 12 mln zł ma rozbudować istniejący zakład w Łodzi i zatrudnić kolejnych 20 osób.

2014 r. był rekordowy dla ŁSSE - wydano 36 zezwoleń na inwestycje o łącznej wartości ponad 1,5 mld zł. Dzięki nim powstać ma prawie 2,4 tys. nowych miejsc pracy, a utrzymanych - 5,8 tys.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Prawdopodobnie do połowy tego roku złożony zostanie nowy wniosek o jej rozszerzenie.

Przez 18 lat istnienia Łódzka SSE wydała ponad 270 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje warte prawie 12,5 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 31 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w strefie to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT/BPO oraz opakowań.

d1fq1jp

Podziel się opinią

Share
d1fq1jp
d1fq1jp