Trwa ładowanie...

Lokale wyborcze. Czy na wybory można przyjść ze swoim długopisem?

Już dzisiaj oddajemy głos w wyborach prezydenckich 2020 roku. Z tej okazji przypominamy podstawowe zasady panujące m.in. w lokalach wyborczych. Czy na głosowanie możemy przyjść z własnym długopisem?

Lokale wyborcze. Czy na wybory można przyjść ze swoim długopisem?Źródło: PAP
d40f0e3
d40f0e3

Lokale wyborcze. Czy na wybory można przyjść ze swoim długopisem?

Już dzisiaj wybory prezydenckie 2020 roku. Z tej okazji resort zdrowia opublikował wytyczne w kwestii głosowania, z których wynika, że do lokalu wyborczego można przyjść z własnym długopisem. Namawiała do tego także szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Jak wówczas podkreśliła, długopisy będą w każdym z lokali wyborczych, ale dla naszego własnego bezpieczeństwa można zabrać swój własny długopis, zabrać rękawiczki, można skorzystać z płynu dezynfekującego, można również z rękawiczek – mówiła w piątek. Przypomnijmy, że przed wejściem do samego lokalu konieczne jest zakrycie nosa i ust przed udaniem się do lokalu wyborczego. Można użyć maseczki, przyłbicy, odzieży lub jej części.

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosować w wyborach na prezydenta i w jakich godzinach? Zasady

W lokalu wyborczym należy pobrać kartę do głosowania, jednak żeby tak się stało, w pierwszej kolejności musimy okazać dokument potwierdzający naszą tożsamość. Może to być dowód osobisty lub każdy inny dokument posiadający informację o organie, który go wydał oraz nasze imię, nazwisko oraz zdjęcie. Do tych dokumentów zaliczają się paszport, prawo jazdy, legitymacja, karta miejska.

W lokalach wyborczych będą panowały określone wytyczne sanitarne. Należy o nich pamiętać i bezwzględnie się do nich stosować, ponieważ w przeciwnym razie członkowie komisji wyborczej mogą uniemożliwić nam otrzymanie karty do głosowania.

d40f0e3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40f0e3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj