Trwa ładowanie...
d4cvqp1

Lokale wyborcze. Czy na wybory można przyjść ze swoim długopisem?

Już dzisiaj oddajemy głos w wyborach prezydenckich 2020 roku. Z tej okazji przypominamy podstawowe zasady panujące m.in. w lokalach wyborczych. Czy na głosowanie możemy przyjść z własnym długopisem?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lokale wyborcze. Czy na wybory można przyjść ze swoim długopisem?
Lokale wyborcze. Czy na wybory można przyjść ze swoim długopisem? (PAP)
d4cvqp1

Lokale wyborcze. Czy na wybory można przyjść ze swoim długopisem?

Już dzisiaj wybory prezydenckie 2020 roku. Z tej okazji resort zdrowia opublikował wytyczne w kwestii głosowania, z których wynika, że do lokalu wyborczego można przyjść z własnym długopisem. Namawiała do tego także szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Czytaj też: Wybory prezydenckie 2020. Kosiniak-Kamysz: obniżmy VAT z 23 na 15 proc. "Koniec karania Polaków za pracę"

d4cvqp1

Jak wówczas podkreśliła, długopisy będą w każdym z lokali wyborczych, ale dla naszego własnego bezpieczeństwa można zabrać swój własny długopis, zabrać rękawiczki, można skorzystać z płynu dezynfekującego, można również z rękawiczek – mówiła w piątek. Przypomnijmy, że przed wejściem do samego lokalu konieczne jest zakrycie nosa i ust przed udaniem się do lokalu wyborczego. Można użyć maseczki, przyłbicy, odzieży lub jej części.

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosować w wyborach na prezydenta i w jakich godzinach? Zasady

W lokalu wyborczym należy pobrać kartę do głosowania, jednak żeby tak się stało, w pierwszej kolejności musimy okazać dokument potwierdzający naszą tożsamość. Może to być dowód osobisty lub każdy inny dokument posiadający informację o organie, który go wydał oraz nasze imię, nazwisko oraz zdjęcie. Do tych dokumentów zaliczają się paszport, prawo jazdy, legitymacja, karta miejska.

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020. Trzaskowski chce odsunąć budowę CPK. Horała: to wbrew polskiej racji stanu

W lokalach wyborczych będą panowały określone wytyczne sanitarne. Należy o nich pamiętać i bezwzględnie się do nich stosować, ponieważ w przeciwnym razie członkowie komisji wyborczej mogą uniemożliwić nam otrzymanie karty do głosowania.

d4cvqp1

Podziel się opinią

Share

d4cvqp1

d4cvqp1