Trwa ładowanie...
tvn
Patryk Skrzat
23-06-2017 10:56

Lokale wycofują jaja z Oldaru. Natychmiastowa reakcja na materiał TVN o zmielonych zarodkach

"W naszej restauracji nie użyliśmy jajek od Oldaru" - takie ogłoszenie wita klientów lokalu w Warszawie. To reakcja na telewizyjny materiał, w którym padają poważne zarzuty wobec wymienionej firmy.

Lokale wycofują jaja z Oldaru. Natychmiastowa reakcja na materiał TVN o zmielonych zarodkachŹródło: pixabay, fot: Pixabay
d1omeaz
d1omeaz

Przebijane daty ważności na jajkach, zmielone zarodki w masach, z których produkuje się makarony czy majonezy - taki obraz polskiego przemysłu jajecznego wyłania się z materiału przygotowanego przez reporterów programu "Uwaga".

Zarzuty w materiale dotyczą firmy Oldar. Okazuje się, że sklepy i lokale już na to zareagowały. Zapewniają swoich klientów, że nie ma u nich jaj dostarczanych przez to przedsiębiorstwo.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP

W czwartek firma wydała oficjalne oświadczenie. "Według właściciela Fermy Oldar żadna z praktyk zarzucanych przedsiębiorstwu (…) nie mogła mieć miejsca i nie miała przyzwolenia" – podsumowała firma. Chciała także, aby to oświadczenie zostało odczytane na antenie. Tak też zrobili dziennikarze programu "Uwaga". Wyemitowali jednak także kolejny materiał, który znów uderzył w firmę.

d1omeaz

Przed wykorzystaniem dowolnych jaj, warto sprawdzić ich świeżość. Podpowiadamy, jak to zrobić.

d1omeaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1omeaz