Trwa ładowanie...
d1pn8p3

Lokum Deweloper ma zgodę MSP na nabycie działki we Wrocławiu za 13,4 mln zł

Warszawa, 19.07.2016 (ISBnews) - Olczyk Lokum 7, spółka zależna Lokum Deweloper, otrzymała zgodę Ministra Skarbu Państwa (MSP) na nabycie od Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich nieruchomości we Wrocławiu w rejonie ulic J. Poniatowskiego, Bolesława Prusa oraz Jedności Narodowej, o łącznej powierzchni około 1,25 ha, podała spółka. Wcześniej spółka podawała, że wartość transakcji ma wynieść 13,4 mln zł.

Share
d1pn8p3

"Kolejnym etapem nabycia wyżej wymienionych nieruchomości będzie zawarcie pomiędzy kupującym i sprzedającym umowy sprzedaży nieruchomości pod warunkiem niewykonania przez Gminę Wrocław przysługującego jej prawa pierwokupu" - czytamy w komunikacie.

W kwietniu spółka informowała, że wygrała przetarg na zakup nieruchomości, organizowany przez uczelnię, a wartość transakcji wyniesie ok. 13,4 mln zł. Na zakupionych gruntach Lokum Deweloper planuje budowę osiedla wielorodzinnego o podwyższonym standardzie. Ponadto, nowa inwestycja w części będzie opierała się o rewitalizację istniejących zabytkowych budynków. Grupa przewidywała, że realizacja nowego projektu deweloperskiego rozpocznie się jeszcze w 2016 r.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od grudnia 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst. W grudniu 2015 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

d1pn8p3

Podziel się opinią

Share
d1pn8p3
d1pn8p3