Trwa ładowanie...

LOT uruchomi w maju 2017 r. nowe połączenia na Bałkany

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią połączenie do Puli i Podgoricy od maja 2017 r. Połączenia będą realizowane sezonowo aż do października 2017 r.

Share
LOT uruchomi w maju 2017 r. nowe połączenia na BałkanyŹródło: Eastnews, fot: Hildegarda Cjujstek/REPORTER
d37ghof

, a bilety są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży.

- Dzięki nowym wakacyjnym połączeniom, LOT zapewnia pasażerom podróż do najpopularniejszych turystycznych miejscowości na Bałkanach i to bez konieczności poświęcania długich godzin na jazdę samochodem. Wiemy, jak nasi pasażerowie cenią sobie wypoczynek nad brzegami Adriatyku - dlatego postanowiliśmy rozszerzyć naszą wakacyjną ofertę o kolejny kurort w Chorwacji i uruchomić bezpośrednie rejsy do Puli - powiedział dyrektor biura komunikacji Adrian Kubicki. Pasażerowie będą mogli skorzystać też z połączenia do Podgoricy. Przelot z Warszawy do stolicy Czarnogóry zajmie niespełna dwie godziny. - Split i Zadar okazały się hitem, dlatego jesteśmy pewni, że nowe kierunki również będą sukcesem - dodaje Kubicki.

W sezonie letnim polski przewoźnik powróci również do dwóch portów w Chorwacji - do Splitu i Zadaru. Rejsy z Warszawy do Puli wystartują już od 14 maja i będą realizowane w każdą sobotę i niedzielę, podobnie jak połączenia do Zadaru. Do Czarnogóry, pasażerowie będą mogli się udać od 13 maja, w każdą sobotę. Natomiast połączenia do Splitu będą wykonywane z częstotliwością dwóch razy w tygodniu - w sezonie letnim w każdy wtorek i niedzielę. Połączenia sezonowe będą realizowane do października 2017 roku, podano także.

d37ghof

"Rejsy do chorwackich kurortów Puli, Splitu i Zadaru wykonane zostaną przez Bombardiery Q400, natomiast do Podgoricy pasażerowie polecą na pokładach nowoczesnych Embraerów LOT-u" - czytamy w komunikacie.

Wzbogacona o nowe połączenia wakacyjna oferta LOT-u jest zgodna z założeniami strategii rentownego wzrostu, jaką przewoźnik wdraża od początku 2016 r. Od przyszłego roku LOT planuje dalszy rozwój połączeń - w kwietniu polski przewoźnik uruchomi nowe dalekodystansowe rejsy do kolejnych miast w USA - do Newark i Los Angeles zwiększając tym samym ofertę podróży za Atlantyk.

PLL LOT podały wcześniej, że przewiozły 5 mln pasażerów w ciągu 11 miesięcy 2016 r., a do końca tego roku planuje zwiększyć ich liczbę do ok. 5,5 mln.

d37ghof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37ghof
d37ghof