Trwa ładowanie...
powerball
27-11-2016 10:22

Loteria Powerball. Padła jedna z najwyższych wygranych w historii

Los Powerball sprzedawany w Tennessee jest wart aż 421 mln dolarów. To jedna z największych wygranych w historii Stanów Zjednoczonych. To największa wygrana w Powerball od stycznia, gdy szczęście uśmiechnęło się do trzech graczy. Właściciele losów mieli do podziału zawrotną sumę blisko 1,6 mld dolarów.

Loteria Powerball. Padła jedna z najwyższych wygranych w historiiFot: Shutterstock/Julie Clopper
d21wcve

Los uśmiechnął się do mieszkańca amerykańskiego stanu Tennessee. To właśnie tam kupiony został los Powerball, który jest wart aż 421 mln dolarów. W sobotę padła jedna z największych wygranych w historii loterii i USA.

Zwycięskie numery z soboty to: 17, 19, 21, 37, 44 i dodatkowa, czyli tzw. Powerball - 16. Do tej pory nikt nie zgłosił się po wygraną. W Stanach Zjednoczonych to jednak nic nowego - wygrywający astronomiczne kwoty bardzo często zwlekają miesiącami z odebraniem nagrody i publicznym ujawnieniem się.
W Powerball minimalna wygrana wynosi 40 mln dolarów. Kumulacja 421 mln dolarów rosła nieprzerwanie od 17 sierpnia i została przerwana właśnie w sobotę. Wygrana powędruje tylko do jednego szczęśliwca. Tak dużo nie wygrał nikt od stycznia tego roku, gdy szczęście uśmiechnęło się aż do trzech graczy. Właściciele losów mieli do podziału zawrotną sumę blisko 1,6 mld dolarów.

Szanse wygranej w Powerball wynoszą zaledwie 1 do 292 milionów. Warto przypomnieć, że prawdopodobieństwo trafienia „szóstki” w polskim Lotto to „aż" 1 do 14 milionów. Amerykańscy statystycy obliczyli kilka lat temu, że większe są szanse zostania... prezydentem USA.

d21wcve

W przeciwieństwie do polskich loterii - w Powerball wygrany nie bierze do domu całej wygranej kwoty. Ma do wyboru albo 30 lat równych wypłat albo natychmiastową wypłatę tylko części pieniędzy. W tym wypadku z 421 mln zostałoby 259 mln.

Powerball to jedna z kilku gier prowadzonych przez Międzystanowe Stowarzyszenie Loterii. Stowarzyszenie jest organizacją non-profit, która jest wspólną własnością wszystkich stanów członkowskich. Losy Powerball można kupić w 44 stanach, a dodatkowo w Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych. Gracze za 2 dolary mogą wybrać sami liczby lub zostawić to maszynie.

Jak działa stowarzyszenie? Za każdego wydanego na Powerball 1 dolara tylko połowa jest przeznaczana na nagrody. 40 procent wędruje do władz stanowych i może być wydane między innymi na edukację. Pozostałe 10 proc. trafia do sprzedawców losów lub na inne koszty administracyjne.

Mega Millions to kolejna loteria z oferty stowarzyszenia. To właśnie w tym losowaniu padła druga największa wygrana w historii Stanów Zjednoczonych. W 212 roku do szczęśliwca powędrowało aż 656 mln dolarów.

d21wcve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21wcve