Trwa ładowanie...

Lotnisko w Krakowie zamknięte przez całą niedzielę

Wielka Brytania przedłużyła do godziny 20.00 czasu polskiego w sobotę zamknięcie większej części przestrzeni powietrznej ze względu na chmurę pyłów wulkanicznych znad Islandii - poinformowały brytyjskie służby kontroli ruchu lotniczego (NATS).

Lotnisko w Krakowie zamknięte przez całą niedzielęŹródło: Jupiterimages
d8d1qu3
d8d1qu3

W całej Europie występują utrudnienia w ruchu lotniczym.Erupcja wulkanu Eyjafjoell na południu Islandii sparaliżowała ruch lotniczy nad Europą. Przestrzeń powietrzna została zamknięta nad 12 europejskimi krajami.

Kraków-Balice zamknięte w niedzielę

Jutro od godziny 9 do 22 zostanie całkowicie zamknięte lotnisko w podkrakowskich Balicach - taką decyzję podjęła Polskiej Agencja Żeglugi Powietrznej.

W tym czasie mają tam lądować i startować samoloty ze światowymi przywódcami, którzy zapowiedzieli swój udział w niedzielnych uroczystościach pogrzebowych Lecha i Marii Kaczyńskich. Samoloty te przylecą pod warunkiem, że Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej otworzy niebo nad Balicami. Na razie przestrzeń powietrzna jest zamknięta po wybuchu wulkanu na Islandii. Po erupcji nad Europą wisi wielka chmura pyłu.

Sztab na podkrakowskim lotnisku cały czas analizuje sytuację i prognozy meteorologiczne. Nikt z przedstawicieli lotniska nie potrafi powiedzieć, czy jutro warunki będą umożliwiały loty do Krakowa. Nieoficjalnie wiadomo, że ostateczne decyzje w tej sprawie powinny zapaść najpóźniej dziś w nocy .

W sobotę o 12.00 na Balicach ma wylądować pierwsza delegacja z Kazachstanu. Samolot prawdopodobnie dostanie zgodę na lądowanie, bo będzie to samolot wojskowy, który będzie leciał na niskiej wysokości, gdzie pyłu jest mniej. Dzięki temu nie będzie narażony na niebezpieczeństwo tak bardzo jak samoloty odrzutowe latające na wysokościach 9 lub 10 tysięcy metrów .

d8d1qu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8d1qu3