Trwa ładowanie...

Lotnisko w Szymanach zadowolone z połączenia z Warszawą

Lotnisko Olsztyn Mazury w Szymanach pozytywnie ocenia realizowane przez ostatnie trzy miesiące loty do Warszawy. Przedstawiciele lotniska poinformowali, że korzystały z tych połączeń przede wszystkim rodziny z dziećmi, które jechały na Mazury na wakacje.

Share
Lotnisko w Szymanach zadowolone z połączenia z Warszawą
Źródło: Eastnews, Fot: PIOTR PLACZKOWSKI/REPORTER
d3crzy9

Lotnisko Olsztyn Mazury w Szymanach pozytywnie ocenia realizowane przez ostatnie trzy miesiące loty do Warszawy. Przedstawiciele lotniska poinformowali, że korzystały z tych połączeń przede wszystkim rodziny z dziećmi, które jechały na Mazury na wakacje. Loty na trasie Warszawa-Szymany realizował LOT. Umowa między przewoźnikiem a lotniskiem opiewała na trzy miesiące, kończy się w tym tygodniu.

Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik prasowy lotniska Dominik Markowski, z połączenia między stolicą a Mazurami korzystały przede wszystkim dwie grupy podróżnych. - Były to rodziny z dziećmi, które przyjeżdżały na Mazury na wakacje, i to nie na weekendy, ale na dłuższe pobyty. Drugą grupę stanowili podróżni, którzy lecieli z Mazur do Warszawy, by tam przesiadać się na kolejne połączenia, np. do Paryża - powiedział Markowski, który przyznał, że jeszcze nie zapadła decyzja, czy w przyszłym roku na wakacje ponownie będą uruchomione połączenia na tej trasie.

- My byśmy sobie tego życzyli, ale to decyzja przewoźnika - przyznał Markowski.

d3crzy9

Rzecznik prasowy PLL LOT Adrian Kubicki powiedział PAP, że spółka analizuje potencjał tego połączenia. - W tym roku po raz pierwszy w historii zaproponowaliśmy lotniczą ofertę połączeń na Mazury, z której skorzystała solidna grupa pasażerów. To niewątpliwy sukces. Jeśli chcemy, by to połączenie rozwijało się dalej w kolejnych sezonach, na pewno czeka nas dużo pracy z samorządem, touroperatorami i innymi partnerami nad promocją rejsów oraz stworzeniem kompleksowej oferty transferów z lotniska do hoteli i w inne ważne mazurskie miejscowości. Jesteśmy na etapie analizy powrotu na Mazury w kolejne lato - powiedział Kubicki.

Lotnisko w Szymanach działa od 20 stycznia. Realizowane są z niego połączenia międzynarodowe do Londynu (Luton), Monachium i Berlina oraz loty krajowe do Krakowa i Wrocławia. Od listopada dojdzie drugie połączenie z Londynem, tym razem z lotniskiem Stansted.

Władze lotniska zakładają, że do końca roku z portu skorzysta ponad 30 tys. pasażerów.

Zakończona na początku tego roku rozbudowa dawnego powojskowego lotniska w Szymanach kosztowała ponad 204 mln zł i w 76 proc. została sfinansowana z unijnych pieniędzy. Wybudowano terminal, wydłużono do 2,5 km drogę startową i wzmocniono jej nośność, powstały też m.in. parkingi i trasa łącząca lotnisko z drogę wojewódzką nr 57.

Władze spółki "Warmia i Mazury" planują już kolejne inwestycje; chcą m.in. powiększyć płytę postojową o jedno stanowisko i zwiększyć liczbę miejsc parkingowych przed terminalem.

d3crzy9

Podziel się opinią

Share
d3crzy9
d3crzy9