Trwa ładowanie...
d2vdx3o

Lotos chce do 2020 roku zapewnić sobie dostęp do 330 mln baryłek ekwiwalentów ropy

17.11. Warszawa (PAP) - Kierunki rozwoju Grupy Lotos do 2020 roku przewidują zwiększenie dostępu do wydobywalnych zasobów węglowodorów, z dążeniem do osiągnięcia ok. 330 milionów...

d2vdx3o
d2vdx3o

17.11. Warszawa (PAP) - Kierunki rozwoju Grupy Lotos do 2020 roku przewidują zwiększenie dostępu do wydobywalnych zasobów węglowodorów, z dążeniem do osiągnięcia ok. 330 milionów baryłek ekwiwalentu ropy - poinformowała spółka w komunikacie.

Grupa Lotos zakłada, że cel ten będzie realizowany początkowo przez koncentrację na obiektach częściowo zagospodarowanych lub będących w fazie końcowej zagospodarowania, a w późniejszym okresie na obiektach perspektywicznych (nowe koncesje), wymagających większych nakładów, ale zapewniających wyższe efekty ekonomiczne.

Spółka chce też kontynuować produkcję i poszukiwania ropy i gazu na Bałtyku, Morzu Północnym, kupować koncesje oraz kontynuować działalność w projektach złóż już zagospodarowanych.

Lotos rozważy też możliwości rozpoczęcia działań poszukiwawczych i produkcyjnych na lądzie w Polsce i na Litwie. Będzie monitorował obszary niszowe, nie będące w sferze głównego zainteresowania dużych koncernów naftowych, w tym Europa Środkowa i kraje WNP oraz Afryka Północna.

Realizacja zarówno poszukiwań, jak i wydobycia może odbywać się przy bezpośrednim udziale spółek grupy kapitałowej Lotos i partnerów zewnętrznych. (PAP)

pr/ asa/

d2vdx3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vdx3o