Trwa ładowanie...
d1ran3f

Lotos nie oczekuje znaczącej poprawy sytuacji makro w '14

29.10. Warszawa (PAP) - Lotos nie spodziewa się znaczącej poprawy sytuacji makroekonomicznej w przyszłym roku, ale powoli powinny następować korzystne zmiany w otoczeniu -...

d1ran3f
d1ran3f

29.10. Warszawa (PAP) - Lotos nie spodziewa się znaczącej poprawy sytuacji makroekonomicznej w przyszłym roku, ale powoli powinny następować korzystne zmiany w otoczeniu - poinformował dziennikarzy Mariusz Machajewski, wiceprezes spółki. Jego zdaniem, dołek - jeśli chodzi o marże rafineryjne - już minął.

"W przyszłym roku nie spodziewamy się wielkiej poprawy, jeśli chodzi o otoczenie makroekonomiczne, ale powoli powinno iść ku lepszemu, dla firm takich jak nasza, które mają przewagi technologiczne" - powiedział Machajewski.

"Głównym problemem jest nadpodaż mocy rafineryjnych w Europie przy niskim popycie. Cały czas moce są dostosowywane do aktualnych warunków. To proces, który nie jest szybki, ale stopniowo następuje" - dodaj.

Zdaniem Machajewskiego, marże rafineryjne nie powinny już spadać.

"Jeśli chodzi o marże rafineryjne - niżej już raczej nie będzie. Mieliśmy do czynienia w III kwartale z poziomami jednymi z najniższych w historii" - poinformował.

Dodał, że dyferencjał wynosi obecnie ok. 2 USD. (PAP)

morb/ jow/ asa/

d1ran3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ran3f