Trwa ładowanie...
d2pw9cl

Lotto będzie miało konkurencję. Eurojackpot wchodzi do Polski

Od września w Polsce będzie można wziąć udział w loterii Eurojackpot. Ogłosili to organizatorzy 9. Kongresu Loterii Europejskich, który w czwartek zakończył się w Krakowie. Wygrane w tej grze sięgają nawet 90 mln euro, a pula na główne wygrane wynosi przynajmniej 10 mln euro. W polskim Lotto jeszcze nigdy tak wysoka wygrana nie padła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotto będzie miało konkurencję. Eurojackpot wchodzi do Polski
(PAP)
d2pw9cl

O tym, że Eurojackpot pojawi się w Polsce, poinformowano na kongresie, który relacjonowała Polska Agencja Prasowa. Polacy będą mogli wziąć udział nowej loterii tuż po wakacjach. Kupony będzie można kupić w placówkach Totalizatora Sportowego.

Dołączą tym samym do mieszkańców kilkunastu innych krajów. Eurojackpot jest obecny m.in. w Chorwacji, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Czechach czy Słowacji.

Najwyższa wygrana w historii padła w 2015 roku w Czechach i rok później w Niemczech - szczęśliwcy wzbogacili się o 90 mln euro. Dla porównania, najwyższa wygrana w polskim Lotto.

d2pw9cl

Tego nie wiesz o grach liczbowych:

Zasady są nieco inne niż w polskim Lotto. Żeby zdobyć główną wygraną trzeba poprawnie wytypować nie tylko 5 liczb od 1 do 50, ale jednocześnie dwie od 1 do 10. Dopiero trafienie 7 liczb oznacza główną wygraną.

Ale już trafienie trójki pozwala cieszyć się z pieniędzy. Tu jednak wygrane są dużo niższe.

d2pw9cl

Choć pula nagród w loterii Eurojackpot jest znacznie wyższa niż w rodzimym Lotto, to wciąż bardzo daleko jej chociażby do loterii amerykańskich. Za Oceanem działa bowiem np. Mega Millions czy Powerball. Tam wygrane sięgają kilkuset milionów dolarów.

Światowym rekordzistą jest właśnie loteria Powerball. Na początku 2016 roku trzech zwycięzców zainkasowało w niej po 1,6 mld dol.

Zobacz inne najwyższe wygrane w historii światowych loterii.

Podziel się opinią

Share

d2pw9cl

d2pw9cl
d2pw9cl