Trwa ładowanie...

Lotto będzie miało konkurencję. Eurojackpot wchodzi do Polski

Od września w Polsce będzie można wziąć udział w loterii Eurojackpot. Ogłosili to organizatorzy 9. Kongresu Loterii Europejskich, który w czwartek zakończył się w Krakowie. Wygrane w tej grze sięgają nawet 90 mln euro, a pula na główne wygrane wynosi przynajmniej 10 mln euro. W polskim Lotto jeszcze nigdy tak wysoka wygrana nie padła.

Lotto będzie miało konkurencję. Eurojackpot wchodzi do PolskiŹródło: PAP
d157px9
d157px9

O tym, że Eurojackpot pojawi się w Polsce, poinformowano na kongresie, który relacjonowała Polska Agencja Prasowa. Polacy będą mogli wziąć udział nowej loterii tuż po wakacjach. Kupony będzie można kupić w placówkach Totalizatora Sportowego.

Dołączą tym samym do mieszkańców kilkunastu innych krajów. Eurojackpot jest obecny m.in. w Chorwacji, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Czechach czy Słowacji.

Najwyższa wygrana w historii padła w 2015 roku w Czechach i rok później w Niemczech - szczęśliwcy wzbogacili się o 90 mln euro. Dla porównania, najwyższa wygrana w polskim Lotto.

Tego nie wiesz o grach liczbowych:

Zasady są nieco inne niż w polskim Lotto. Żeby zdobyć główną wygraną trzeba poprawnie wytypować nie tylko 5 liczb od 1 do 50, ale jednocześnie dwie od 1 do 10. Dopiero trafienie 7 liczb oznacza główną wygraną.

d157px9

Ale już trafienie trójki pozwala cieszyć się z pieniędzy. Tu jednak wygrane są dużo niższe.

Choć pula nagród w loterii Eurojackpot jest znacznie wyższa niż w rodzimym Lotto, to wciąż bardzo daleko jej chociażby do loterii amerykańskich. Za Oceanem działa bowiem np. Mega Millions czy Powerball. Tam wygrane sięgają kilkuset milionów dolarów.

Światowym rekordzistą jest właśnie loteria Powerball. Na początku 2016 roku trzech zwycięzców zainkasowało w niej po 1,6 mld dol.

Zobacz inne najwyższe wygrane w historii światowych loterii.

d157px9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d157px9