Trwa ładowanie...
def2igh
10-03-2017 15:46

Loyd kupuje spółkę PromoSupport za minimum 1,26 mln zł

Warszawa, 10.03.2017 (ISBnews) - Loyd zawarł umowę, na mocy której przejął 100% udziałów w spółce PromoSupport, podała spółka. Wartość transakcji to 1,26 mln zł, cena może wzrosnąć do 2,52 mln zł, w zależności od wyników finansowych przejmowanej spółki.

def2igh
def2igh

Akwizycja zostanie rozliczona do 30 czerwca 2018 r., a kwota transakcji może zmienić się w oparciu o wypracowany przez PromoSupport wynik EBITDA w 2017 r., jednak nie będzie wyższa niż 2,52 mln zł, podano w komunikacie.

"Transakcja kupna spółki od PromoHolding to kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. Spółka pod względem doświadczenia, specjalizacji i pozycji rynkowej doskonale wpisuje się w struktury Grupy. Dzięki przejęciu zbudujemy nowe kompetencje i zaoferujemy lepszą i pełniejsza ofertę polskim i zagranicznym klientom" - powiedział prezes Bartosz Kaczmarczyk, cytowany w komunikacie.

PromoSupport świadczy usługi outsourcingu procesów biznesowych na rzecz klientów korporacyjnych w Polsce, które obejmują m.in. wsparcie, optymalizację i zwiększanie efektywności masowych procesów sprzedażowych i operacyjnych w obszarze szeroko rozumianej logistyki.

"Posiadamy bogate know-how w zakresie akwizycji i integracji przejmowanych spółek. Dzięki tej akwizycji uzyskamy dodatkowe synergie operacyjne i finansowe, których efekt będzie widoczny już w wynikach 2017 r. To nie koniec naszych planów akwizycyjnych. Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych prac nad kolejną transakcją" - dodał wiceprezes Loyd Gustaw Groth.

def2igh

Spółka podkreśla, że transakcja ta wpisuje się w jej strategię, zgodnie z którą jej rozwój skupiony jest w obszarze usług personalnych (Human Resources, HR) oraz outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i zakłada akwizycje podmiotów działających w tych obszarach rynku.

Loyd S.A. świadczy usługi w zakresie human resources oraz outsourcingu procesów biznesowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)

def2igh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
def2igh