Trwa ładowanie...
dapwbnx
15-03-2017 14:15

Lubuskie/ 29,6 mln zł na szkolenia i doradztwo

Po 14,8 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych otrzymają Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp. i Agencja Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze na projekty związane ze wsparciem rynku pracy i lubuskich przedsiębiorców - poinformowała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

dapwbnx

W tym tygodniu Zarząd Województwa przyjął listy rankingowe dla konkursów dot. regionalnego rynku pracy. Dofinansowanie otrzymały projekty dla subregionu gorzowskiego i zielonogórskiego przygotowane przez te organizacje.

"Pieniądze na ich realizację będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, z ujętej w nim puli środków z Europejskiego Funduszu Społecznego" - dodała marszałek.

Fundusze zostaną przeznaczone na pomoc o charakterze szkoleniowym i doradczym dla lubuskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich pracowników.

Zgodnie z wytycznymi konkursu w obu subregionach projekty mają objąć 350 przedsiębiorców oraz 1500 pracowników - w szczególności pracowników powyżej 50. roku życia i o niskich kwalifikacjach.

dapwbnx

Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie usług rozwojowych, m.in. na szkolenia, studia podyplomowe, doradztwo i egzaminy.

"Rodzaj usługi zostanie wybrany samodzielnie przez przedsiębiorców, w zależności od potrzeb, z katalogu Bazy Usług Rozwojowych. Wsparcie będzie realizowane w formie dystrybucji bonów szkoleniowych" - wyjaśniła Polak.

Wsparcie będzie udzielane przez 36 miesięcy. Ma się przyczynić do podniesienia kwalifikacji i kompetencji pracowników, co z kolei ma przełożyć się na rozwój oraz zwiększenie konkurencyjności firm sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Założona w 1993 roku Agencja Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze jest spółką, której udziałowcami są: samorząd woj. lubuskiego, banki, instytucje, przedsiębiorstwa i osoby fizyczne.

Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp. jest niezależną organizacją zrzeszającą przedsiębiorców. Powstała w 2004 r. Aktualnie skupia ponad 300 podmiotów, będąc największą organizacją samorządu gospodarczego na terenie woj. lubuskiego.

dapwbnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dapwbnx