Trwa ładowanie...
04-03-2013 14:21

Lubuskie: 95 mln zł na przeciwdziałanie skutkom bezrobocia

Około 95 mln zł ma do dyspozycji woj. lubuskie na przeciwdziałanie
skutkom bezrobocia i aktywizację osób bez pracy w 2013 r. - to środki przyznane regionowi przez
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Pieniędzy jest o 16 proc. więcej niż w ubiegłym roku

Share
Lubuskie: 95 mln zł na przeciwdziałanie skutkom bezrobociaŹródło: PAP/Marcin Bielecki
djj70xh

Jak poinformowała PAP rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze Małgorzata Kordoń, powiatom przypadła pula blisko 48 mln zł, a 43 mln zł to rezerwa regionalna, która jest potrzebna na dofinansowywanie projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

"To m.in. projekty związane ze szkoleniami dającymi bezrobotnym nowe kwalifikacje zawodowe, stażami, wsparciem drobnej przedsiębiorczości oraz pracodawców zatrudniających bezrobotnych" - wyjaśniła Kordoń.

djj70xh

Według marszałek woj. lubuskiego Elżbiety Polak podległy samorządowi regionu Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Zielonej Górze osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie aktywizacji bezrobotnych. "Środki na aktywizację dla Lubuskiego, przeznaczone w przeliczeniu na jednego bezrobotnego, są najniższe w kraju, ale efektywność działań najwyższa" - powiedziała Polak.

W przesłanym PAP komunikacie marszałek podała, że pod tym względem WUP w Zielonej Górze już piąty rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w kraju.

W 2013 r. region na łagodzenie skutków bezrobocia otrzyma 90,73 mln zł, w tym 47,7 mln zł do podziału między powiaty i prawie 43 mln na wspomnianą rezerwę na potrzeby EFS.

Ponadto powiatowe urzędy pracy wystąpiły o dodatkowe środki z rezerwy ministra pracy i polityki społecznej. Otrzymały 4 mln 275 tys. zł. Aktualnie ogłoszony jest drugi nabór wniosków na programy dla osób do 30. roku życia i powyżej 50. roku życia oraz na programy specjalne. "Możemy więc liczyć na następną pulę pieniędzy" - dodała Kordoń.
W 2012 roku Lubuskie z Funduszu Pracy miało do dyspozycji 81,7 mln zł, czyli o 16 proc. mniej niż w tym roku. (PAP)

djj70xh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djj70xh
djj70xh