Trwa ładowanie...
deyqvi2

Lubuskie będzie promować się na berlińskich targach "Gruene Woche"

Po raz kolejny na największych na świecie targach żywności, rolnictwa i ogrodnictwa "Die Internationale Gruene Woche" (Międzynarodowy Zielony Tydzień) w Berlinie stoisko będzie miało woj. lubuskie. Ofertę zaprezentują na nim lubuskie browary, producenci żywności i rękodzielnicy.

Share
deyqvi2

Jak poinformował rzecznik Zarządu Województwa Lubuskiego Michał Iwanowski, na lubuskim stoisku zaprezentuje się 10 wystawców.

"Stawiamy na promocję naszych specjałów, czyli produktów tradycyjnych powstających z ekologicznych surowców, zgodnie z tradycyjnymi recepturami. Na zwiedzających będą czekały wyroby piekarnicze, ciasta, chleby, miody oraz wiele innych produktów regionalnych. W sobotę (16 stycznia) nasze stoisko odwiedzi wicemarszałek woj. lubuskiego Stanisław Tomczyszyn" - powiedział PAP Iwanowski.

Dodał, że corocznie targi w Berlinie odwiedza blisko pół miliona osób, co stwarza dla lubuskich wystawców doskonałą okazję do zaprezentowania swoich unikatowych produktów i pozyskania nowych klientów.

deyqvi2

"Zielony Tydzień" w Berlinie jest największym spotkaniem producentów i przetwórców żywności z całego świata. Przez 10 dni swoją ofertę przedstawiają wystawcy z ponad 70 krajów.

Targi oferują warzywa, owoce, mięsa, ryby i produkty mleczne. Dodatkowo można zapoznać się z ofertą win, piw i innych alkoholi związanych z międzynarodowymi specjalnościami.

W dziedzinie rolnictwa i ogrodnictwa na berlińskich targach znajdziemy tematy dotyczące zapotrzebowanie na surowce, energia ekologiczna i inne działy przedstawione praktycznie i teoretycznie. W programie zaplanowano wiele wykładów tematycznych, ponad 300 konferencji, seminariów, prelekcji i dyskusji.

W tym roku krajem partnerskim targów jest Maroko. Impreza rozpocznie się w piątek (15 stycznia) i potrwa do następnej niedzieli (24 stycznia br.).

deyqvi2

Podziel się opinią

Share
deyqvi2
deyqvi2