Trwa ładowanie...
dr6qtuv

Lubuskie na targach Zielony Tydzień w Berlinie

Lubuskie po raz ósmy zaprezentuje się podczas największych na świecie targów żywności i rolnictwa Zielony Tydzień, które w piątek rozpoczną się w Berlinie i potrwają do 25 stycznia br. Region i swoje produkty będzie promowało tam 17 lubuskich wystawców.

Share
dr6qtuv

Województwo lubuskie w tym roku zaprezentuje swoje unikatowe regionalne wyroby wytwarzane od lat wedle oryginalnych receptur - poinformował w środę PAP rzecznik Zarządu Województwa Lubuskiego Michał Iwanowski.

Na stoisku regionu o pow. 50 m kw. na zwiedzających czekać będą produkty piekarnicze, ciasta oraz chleby, a także wędliny, wyroby z dzika, miody (m.in. lawendowe), pierogi, oraz wiele innych produktów regionalnych. Przewidziano także warsztaty rzeźbiarskie. W tym roku na targach będzie się prezentować 17 wystawców z Lubuskiego.

"Dzięki udziałowi w dotychczasowych edycjach tej imprezy, wielu producentów rolnych z Lubuskiego kooperuje z partnerami zagranicznymi" - powiedział PAP dyrektor Departamentu Rolnictwa, Środowiska i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Wojciech Kozieja.

dr6qtuv

Przykładem są dwie grupy producentów z rejonu Wschowy: Alium oraz Polan. Ta pierwsza wysyła obieraną cebulę do Francji i Niemiec, a ta druga sprzedaje sałatę, ziemniaki, cebulę i kapustę do Niemiec, Rosji i na Białoruś.

Z niemieckimi partnerami kooperują także Browar Witnica oraz Łużyckie Praliny, produkujące m.in. cenione w Niemczech marcepany.

Finansowanie regionalnego stoiska na targach odbywa się z funduszy europejskich w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich - dodał Iwanowski.

"Die Internationale Grne Woche", czyli Międzynarodowy Zielony Tydzień to największe na świecie targi rolnictwa, żywności i ogrodnictwa, które odbywają się co roku w styczniu na terenie Targów Berlińskich.

dr6qtuv

W tym roku odbędzie się jubileuszowa - 80 edycja tej imprezy. Przez 10 dni na 124 tys. m2 swoją ofertę przedstawią wystawcy z ponad 70 krajów. Targi oferują warzywa, owoce, mięsa, ryby i produkty mleczne. Dodatkowo podczas tej imprezy można zapoznać się z ofertą win, piw i innych alkoholi związanych z międzynarodowymi specjalnościami.

Wystawcy z całego świata prezentują także przyrządy, maszyny, wyposażenie i urządzenia produkcyjne dla rolnictwa i ogrodnictwa, ofertę dla myśliwych i wędkarzy. Na imprezie coraz więcej miejsca zajmują nowoczesne usługi świadczone przez rolników oraz informacje nt. energii odnawialnej.

dr6qtuv

Podziel się opinią

Share
dr6qtuv
dr6qtuv