Trwa ładowanie...
d28e3nt

Lubuskie/ Przed majowym weekendem GDDKiA przypomina o utrudnieniach na S3

W związku z budową nowych odcinków drogi ekspresowej S3 w Lubuskiem w wielu miejscach wprowadzone zostały ograniczenia w ruchu. Informację o utrudnieniach dla planujących weekendowe wyjazdy przekazała PAP rzeczniczka zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska.

Share
d28e3nt

Przy normalnym natężeniu ruchu ograniczenia nie powodują zatorów, jednak przy zwiększonym, jak w przypadku weekendowych, czy wakacyjnych wyjazdów, mogą powodować korki i konieczność stania w długich kolejkach.

Prace budowlane prowadzone są na obwodnicach Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza oraz na odcinkach S3 od Sulechowa aż do Legnicy. Wszędzie tam wprowadzone zostały pewne ograniczenia lub zmieniona organizacja ruchu. Najwięcej ograniczeń jest na odcinkach, gdzie dobudowywana jest druga jezdnia drogi.

W wielu miejscach zawężona została szerokość pasa ruchu i wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h, m.in. ze względu na wyjazdy z budowy.

"Prosimy kierowców o mądre planowanie podróży i w razie możliwości wybieranie tras alternatywnych. Przyniesie to korzyści zwłaszcza podróżującym, bo pozwoli na spokojną i bezpieczną jazdę, bez nerwów i konieczności stania w korku" - powiedziała Jakubowska.

Informacje o utrudnieniach na bieżąco można śledzić na stronie internetowej GDDKiA.

d28e3nt

Podziel się opinią

Share
d28e3nt
d28e3nt